EN
28.10.2021, 09:40 Wersja do druku

Ruda Śląska. Scena Polska z Czeskiego Cieszyna gościnnie w MCK

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 13 listopada o godz. 19 na "Mayday 2" w wykonaniu teatru Těšínské Divadlo Scena Polska z Czeskiego Cieszyna.

fot. mat. teatru

Drodzy Państwo, kto z Was widział brawurowo zrealizowany spektakl „Mayday” z Teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna, to za pewne nie zawaha się kupić biletu na „Mayday 2”. Ci zaś z Państwa, którzy nie mieli okazji obejrzeć części pierwszej, już po kilku minutach akcji „Mayday 2”, będą świadomi perypetii naszych bohaterów.

Tym razem salwy śmiechu na widowni wzbudzają, nie tylko wydarzenia z burzliwego życia londyńskiego taksówkarza bigamisty – Johna Smith'a, jego dwóch żon, uwikłanego „ w pasmo nieszczęść” przyjaciela Stanley'a, ale także dwójki jego (niewiedzących o swoim istnieniu dzieci), które (ku rozpaczy ojca) poznają się przez internet.Jeśli po obejrzeniu części pierwszej uznaliście Państwo, że w przedstawieniu osiągnięto wyżyny arcyśmiesznych sytuacji i gagów, to nie uwierzycie własnym oczom, co dzieje się w „Mayday 2”!

Teatr Scena Polska z Czeskiego Cieszyna, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień licznych europejskich festiwali, co gwarantuje wysoki poziom artystyczny spektakli. Do obsady aktorskiej „Mayday 2” reżyser zaprosił wykonawców z części pierwszej. Z pewnością rozpoznacie Państwo ich twarze z seriali telewizyjnych TVN, co stanowi dodatkowy walor.

Powiedzieć o „Mayday 2”, że jest to rewelacyjny spektakl komediowy, to mało. Jest to wręcz ekwilibrystyka aktorska, o czym musicie się Państwo koniecznie sami przekonać!

***

Autor: Ray Cooney
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Karol Suszka
Kostiumy i scenografia: Aleksander Owerczuk
Premiera: 21.05.2019

Występują:
Barbara Smith: Małgorzata Pikus
Mary Smith: Joanna Litwin
John Smith: Tomasz Kłaptocz
Stanley: Grzegorz Widera
Tata: Karol Suszka
Vicki Smith: Klaudia Gryboś (gościnnie)
Gavin Smith: Paweł Bernadowski (gościnnie)
Inspicjent, sufler: Iwona Bajger

BILETY w cenie: 80 i 70 zł - Sprzedaż tylko w opcji ON-LINE na: KupBilecik.pl
Zapraszamy!

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl

Źródło:

Materiał nadesłany