EN
1.12.2022, 12:53 Wersja do druku

Ruda Śląska. Bogdan Kalus gościem Kawiarenki Artystycznej w MCK

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 15 grudnia  o godz. 18.00 na kolejną odsłonę cyklu KAWIARENKA ARTYSTYCZNA. Gościem spotkania będzie BOGDAN KALUS Prowadzenie: Hanna Grabowska-Macioszek, redaktor naczelna „Gońca Górnośląskiego"

fot. mat. organizatora

Ilość jego ról filmowych, serialowych poraża! Trudno chyba bowiem o tytuł, w którym by nie zagrał, choć jak sam twierdzi i takie są! Rozpoznawalność, popularność przyniosło mu kultowe już „Ranczo” i kreacja słynnego Hadziuka! Aczkolwiek Bogdan Kalus przede wszystkim wierny jest teatrowi, stawia go zawsze na pierwszej pozycji swojej aktywności zawodowej. I to prawda! Mimo wielu świetnych postaci filmowych, serialowych, dla mnie Bogdan Kalus od zawsze i na zawsze to Teatr Korez. Dawny, świetny Korez, który de facto to on zapoczątkował!

Ślązak, chorzowianin… Kariera aktorska skierowała jednak jego losy ku stolicy, w której żyje, tworzy i zachwyca nie tylko grą na przykład w Teatrze Capitol, ale przede wszystkim niebanalnym poczuciem humoru, jakie tylko Ślązak mieć potrafi. Na Śląsk powraca, grywając spektakle, więc tę przeprowadzkę do Warszawy wybaczamy. A tym bardziej, że Bogdan Kalus będzie współgospodarzem Gali słynnych i uwielbianych przez publiczność rudzkich Hanysów. Wspólnie na scenie Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty z Grzegorzem Poloczkiem – jak mówi – pojawi się na 100%! Co więcej! Już teraz nie tylko fanów artysty, ale wszystkich Państwa, którzy chcieliby z Bogdanem Kalusem spotkać się w nieco bardziej kameralnej atmosferze zapraszam do naszej Kawiarenki Artystycznej. Już 15 grudnia o 18.00 czekam na Was wraz z Bogdanem Kalusem. Do zobaczenia!

 - - - - - - - - -
"Kawiarenka Artystyczna" to cykl spotkań z artystami Śląska i nie tylko, który ruszył w MCK w styczniu 2022 roku. Znani, nieznani… O co zatem chodzi? Znani, popularni, rozpoznawalni, a nawet słynni na Śląsku i w całej Polsce: z ekranu naszych teleodbiorników, a wiec z seriali, filmów kinowych, scen teatru, estrady… Tacy będą bowiem goście Kawiarenki Artystycznej! No to jeśli tak, to dlaczego nieznani? Bo w zupełnie niecodziennej atmosferze kameralnego spotkania autorskiego będziemy mogli poznać ich nieco inne oblicze. Jestem przekonana zatem, że niektórzy z nich odkryją przed publicznością zupełnie nowe, czasem zaskakujące aktywności twórcze. Polecam jako prowadząca: Hanna Grabowska-Macioszek

- - - - - - - - - - - - - - -
BILETY w cenie: 20 zł
REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 248 62 40
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl
Zapraszamy!

= = = = = = = = = = = = = = = = =
MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69  |  41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl

Źródło:

Materiał nadesłany