EN

3.06.2023, 09:36 Wersja do druku

Radom. Magiczny weekend z iluzjonistami, linoskoczkami, akrobatami i połykaczami ognia

Inne aktualności

Akrobaci, kuglarze, linoskoczkowie, iluzjoniści, żonglerzy i połykacze ognia pojawią się w weekend na ulicach Radomia w związku z odbywającym się w tym mieście Międzynarodowym Festiwalem Artystów Ulicznych i Precyzji.

Organizatorzy zaprosili do Radomia kilkudziesięciu artystów z całej Polski, a także ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. "Nowością są występy linoskoczków, którzy nad naszymi głowami na wysokości kilkunastu metrów będą wykonywali ewolucje na rozwieszonej pomiędzy budynkami linie. Po raz drugi odbędzie się też turniej iluzjonistów" – zapowiedział pomysłodawca i organizator festiwalu Adrian Pruski.

Pokazy będą się odbywały w kilku miejscach na radomskim deptaku. "Główne punkty to okolice fontann oraz plac przed Urzędem Miejskim, ale tak naprawdę idąc ulicą Żeromskiego co kilkadziesiąt metrów będziemy napotykać na animacje i występy kolejnych artystów ulicznych; to będzie najbardziej magiczny weekend w Radomiu' – zaznaczył wiceprezydent miasta Mateusz Tyczyński.

Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji odbędzie się w sobotę w godz. 17-21.30 i w niedzielę od godz. 16 do 21. Impreza odbywa się w Radomiu po raz dwunasty.

Źródło:

PAP

Autor:

Ilona Pecka