17.09.2021, 10:51 Wersja do druku

Poznań. Zwiedź siedzibę Polskiego Teatru Tańca

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Polski Teatr Tańca zaprasza do własnej siedziby! Powstanie tej urokliwej, a jednocześnie funkcjonalnej przestrzeni nie byłoby możliwe, gdyby nie dotacja ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+.

fot. mat. teatru

Pragniemy zaprezentować efekty wielomilionowej unijnej inwestycji, mariaż XIX -wiecznego zabytku i architektury industrialnej i to, jak teatr wtapia się w tkankę miejską i otaczającą zieleń. A także zajrzeć za kulisy teatru by opowiedzieć o sztuce, którą artyści tańca tworzą w nowym miejscu.

A oto nasz program:

14.00 -17.00 - zwiedzanie teatru z przewodnikiem (w trzech grupach - rozpoczynamy o pełnych godzinach 14.00, 15.00 i 16.00)

14.00 - I grupa
15.00 - II grupa
16.00 - III grupa

Oprowadzać będą pracownicy Teatru, którzy ubarwią swoje opowieści anegdotami z teatralnej codzienności.

Pokażemy Państwu - wśród innych zakamarków teatru i niespodzianek architektonicznych - Małe Studio, Dziedziniec, galerię kostiumów, pomieszczenia techniczne i Duże Studio - czyli scenę - z różnych perspektyw - widowni, mostka dla obsługi technicznej oraz …przez okno, które w XIX wieku wychodziło na podwórko, a przez które teraz zaglądamy na próby.

Dla uważnych słuchaczy zorganizujemy quizy, w którym będzie można wykazać się wiedzą zdobytą podczas zwiedzania. Oczywiście będą nagrody!

Na telebimie rozwieszonym w Małym Studio będzie można obejrzeć inaugurację siedziby Polskiego Teatru Tańca, która odbyła się online, 29 kwietnia 2021 roku w Międzynarodowym Dniu Tańca. Zobaczymy rejestrację mappingu, a w niej wirujące obrazy tancerzy na tle rozświetlonej fasady Polskiego Teatru Tańca od strony ulicy Taczaka.

O godz. 17.00, na zakończenie dnia proponujemy spotkanie z cyklu rozmównica, podczas której postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie „Dlaczego Polski Teatr Tańca, a nie balet poznański?”. Opowiemy o zjawisku teatru tańca oraz o działaniach artystycznych naszego teatru, dla którego własna siedziba dofinansowana ze środków UE jest fantastycznym bodźcem do rozwoju.

Spotkanie będzie też okazją do zadawania intrygujących Państwa pytań, które nasuną się w ciągu dnia.

Wstęp wolny.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce.
Właśnie dzięki niej obywatele UE mogą zobaczyć różnorodność projektów realizowanych z pomocą unijnych środków. Jeśli nie możesz się już doczekać, odwiedź  stronę www.dniotwarte.eu i zapoznaj się z ich programem oraz materiałami video, wśród których znajdziesz propozycję Polskiego Teatru Tańca.

Dom Polskiego Teatru Tańca

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany