EN
31.03.2022, 12:07 Wersja do druku

Poznań. „Wieloryb Fiutin i inne opowiadania” projektu Bukartyk/AJAGORE w Polskim

10 kwietnia w Teatrze Polskim będzie niepowtarzalna okazja, by usłyszeć na żywo Piotra Bukartyka. Pieśniarz i tekściarz, komentujący w swoich utworach polską rzeczywistość, szerokiej publiczności dał się poznać jako gość piątkowej audycji Wojciecha Manna na antenie radiowej Trójki. W Poznaniu usłyszymy go w koncercie „Wieloryb Fiutin i inne opowiadania” projektu Bukartyk/AJAGORE.

fot. mat. teatru

Bukartyk/AJAGORE to efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej: Piotra Bukartyka i muzyków grupy AJAGORE - instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy, swobodnie poruszających się w wielu stylach - od jazzu, rythm’n’bluesa przez amerykański  folk, country i nasze tradycje ludowe. Na co dzień muzycy AJAGORE towarzyszą w muzycznej wędrówce między innymi Grażynie Łobaszewskiej czy Jorgosowi Skoliasowi

Z takiej współpracy musiało zatem powstać coś nietuzinkowego, a gdy dodamy do tego niezwykle trafny komentarz wobec otaczającej nas rzeczywistości, musimy nastawić się na zjawisko absolutnie dziś na scenie niespotykane.

Jednym słowem - BUKARTYK/AJAGORE- Myślisz, Dumasz, Tańczysz…

Teatr Polski w Poznaniu

BUKARTYK/AJAGORE

Wieloryb Fiutin i inne opowiadania

10 kwietnia 2022

Godz. 18.00

Źródło:

Materiał nadesłany