EN
22.10.2021, 12:55 Wersja do druku

Poznań. Teatr Polski zaprasza na "Trzeźwe Rejwy"

28 października o godzinie 18:00 na Placu przed Teatrem Polskim w Poznaniu rozpoczną się Trzeźwe Rejwy – nowa propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią muzykę, ruch i taniec.

fot. mat. teatru

Ruch, ruch, ruchy pod teatr! Trzeźwe Rejwy to okazja do posłuchania muzyki, potańczenia i świadomego doświadczania ciała. Pobudzamy endorfiny, uwalniając się przy tym od skutków codziennego stresu, oraz tworzymy świecki rytuał oczyszczenia poprzez wspólnotę doświadczania.

Rejw to idealna okazja by się wyżyć, zmęczyć i świadomie doświadczyć samych siebie. By to osiągnąć, pragniemy zapewnić Wam bezpieczną i otwartą przestrzeń, aby wszyscy mogli poruszać się według własnych potrzeb. Do stymulacji wystarczy nam tylko muzyka i taniec (który Krystyna Lama rozumie jako stan umysłu). Wyzwólmy przyjemność wynikającą z doświadczania wspólnotowości, której podczas lockdownu tak bardzo każdemu brakowało.

Opiekunką Trzeźwych Rejwów będzie Krystyna Lama Szydłowska – performerka, choreografka, tancerka. Twórczyni wielu inspirujących projektów z obszaru pracy z ciałem. Lama będzie prowadzić wydarzenie w taki sposób, aby każdy znalazł swój własny organiczny ruch, w którym będzie czuł się wolny i nieskrępowany. Będzie również budować wspólnotę opartą na ruchu, rytmizacji i bliskości wyrażonej pozawerbalnie.

Za oprawę muzyczną będzie odpowiadał mufot, entuzjasta hipnotycznego groove’u. W porozumieniu z Krystyną Lamą Szydłowską przygotuje on specjalny set, który usłyszycie podczas wydarzenia.

Trzeźwe Rejwy będą się odbywać na świeżym powietrzu, w związku z czym zachęcamy do zaopatrzenia się w ciepły ubiór (najlepiej warstwowy) oraz wygodne obuwie. Przed i po wydarzeniu udostępniona zostanie dla uczestników przebieralnia. W razie niesprzyjającej aury pogodowej przeniesiemy się do wnętrza Teatru.

W trakcie Trzeźwych Rejwów ważna jest otwartość na innych, akceptacja różnorodności i pozytywne nastawienie! Zapraszamy!

Termin:  28.10.2021 godz. 18:00
Długość trwania: 2h
Bilety: 10zł

Źródło:

Materiał nadesłany