EN
11.02.2022, 15:24 Wersja do druku

Poznań. Teatr Polski: Oswojenie - pielęgnuj swoją wrażliwość

Zapraszamy do zapoznania się z OSWOJENIEM – sekcją towarzyszącą opisom spektakli Teatru Polskiego w Poznaniu i uwrażliwiającą na ich fragmenty, mogące wywoływać silne emocje i przeżycia.

- Sztuka budzi emocje. Mamy na uwadze, że nasza publiczność ma różne poglądy, zasady etyczne i moralne. Pragniemy, aby sztuka łączyła, a nie dzieliła, żeby skłaniała do dyskusji o tym, co oczywiste i nieoczywiste: z pełną otwartością i wrażliwością na innych ludzi – zarówno twórców, jak i widzów – tłumaczy potrzebę stworzenia takiego narzędzia Andrzej Błażewicz, pedagog Teatru Polskiego w Poznaniu. - Dlatego chcemy informować widzów i widzki o aspektach przedstawień, które mogą wywoływać silne emocje i przeżycia. Przygotować jak najlepsze otoczenie do kontaktu ze sztuką. Pragniemy stworzyć przestrzeń, która będzie bezpieczna dla wszystkich, nawet wtedy, gdy dotyczy delikatnych czy kontrowersyjnych tematów.

Zapoznanie się z sekcją Oswojenie pozwoli przygotować się na to, co może pojawić się w spektaklach, a także… oswoić się z możliwymi odczuciami, które mogą towarzyszyć w trakcie oglądania przedstawienia.

- Środki wyrazu, które artyści stosują w naszych spektaklach, są spójne i adekwatne do przekazywanego sensu. Spełniają też standardy poszanowania intymności obowiązujące w teatrach – mówi Andrzej Błażewicz. - Jeśli jednak masz świadomość, że coś na Ciebie źle wpływa (np. poruszanie konkretnych tematów, specyficzne formy wyrazu), zawsze możesz się z nami skontaktować. Postaramy się powiedzieć, czy spektakl, który wzbudził zainteresowanie, jest dla Ciebie.

Poniżej link do filmu, w którym Andrzej Błażewicz wyjaśnia krok po kroku, gdzie szukać i jak korzystać z oswojeni.

https://www.youtube.com/watch?v=0tUUIyCI-tA

Źródło:

Materiał nadesłany