16.09.2021, 13:16 Wersja do druku

Poznań. Rozmównica w PTT: Dlaczego teatr tańca, a nie balet poznański?

Cykl rozmównic w Polskim Teatrze Tańca odkrywa nieoczywiste związki tańca z nauką i sztuką.  Częstokroć odchodzimy pozornie daleko od naszej codziennej działalności, by porozmawiać o spektaklach tańca odbywających się poza teatrem - w naturze, w przestrzeni miasta, w sztukach wizualnych, w relacjach społecznych, w astrofizyce, w polityce, w filozofii.

Najbliższa rozmównica, 18 września 2021 roku o godz. 17.00, odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich - największej w Polsce imprezy promującej efekty wydatkowania środków unijnych. 

fot. mat. teatru

Dlatego pretekstem do rozmowy będzie nasza nowa siedziba, która obecny kształt zawdzięcza dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. Jednak głównym tematem uczynimy nasz teatr - Polski Teatr Tańca - któremu siedziba służy.

Opowiemy o programowej wizji, repertuarze i niezwykle różnorodnych działaniach artystycznych, które nieustannie proponujemy i które dzięki nowej przestrzeni możemy rozwijać.

A skąd tytuł rozmównicy? -„Dlaczego teatr tańca, a nie balet poznański?”. Chcemy porozmawiać trochę o samym gatunku teatru tańca, jego narodzinach w Niemczech, jego autorskich obliczach w Polskim Teatrze Tańca i szerzej, o polskich koncepcjach tej sztuki, osadzając naszą działalność zarówno w tradycji, jak i na mapie polskiej sceny tańca.

Spotykamy się w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu. Byłoby idealnie, gdyby wcześniej zechceli się Państwo z nami zwiedzić naszą nową przestrzeń - zapraszamy do spacerów po teatrze z przewodnikiem, czyli pracownikiem naszego teatru, w 3 grupach, według następującego planu:

14.00 - I grupa - Robert Chodyła

15.00 - II grupa - Anna Koczorowska

16.00 - III grupa - Michał J. Stankiewicz

Następująca w finale naszego Dnia Otwartego Funduszy Europejskich rozmównica ma być bowiem okazją do zadania wszelkich pytań, które nasuwają się Państwu - i jeszcze nasuną - w związku z działalnością naszego teatru, a także do podzielenia się wrażeniami i emocjami, które pojawią się podczas pełnego atrakcji dnia.

Gośćmi rozmównicy będą wyjątkowo gospodarze: Koordynator ds. Produkcji i Edukacji Robert Chodyła, Specjalista ds. PR Anna Koczorowska oraz menadżer Alicja Hafke.

Wstęp wolny.

Patronem medialnym cyklu rozmównic jest kwartalnik Taniec.

Zespól artystyczny Polskiego Teatru Tańca prezentuje tego dnia o godz. 19.00 spektakl „Kurka Wodna albo urojenie” w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej w Regionalnym Centrum Kultury - Fabryka Emocji w Pile.

Źródło:

Materiał nadesłany