22.03.2019 Wersja do druku

Poznań. "Rewolucja..." Teatru 21 w CK Zamek

Cytują wypowiedzi polityków, dla których byli i są jedynie kłopotem. Na scenie trzymają transparenty. Takie same miały osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie protestujący rok temu w Sejmie. Powstał o nich spektakl, który 10 kwietnia pokaże CK Zamek.

- Osoby z niepełnosprawnościami mają ciężko, rozumiem - cytuje słowa Jarosława Kaczyńskiego jedna z aktorek Teatru 21. Ktoś przypomina skandaliczne stwierdzenie innego polityka PiS: - Nie akceptuję tego protestu. W Teatrze 21 grają przede wszystkim osoby z zespołem Downa i autyzmem. Na scenie mówią swoim głosem o własnych sprawach. W "Rewolucji, której nie było" wracają do głośnego protestu w Sejmie, który ich też dotyczył. Czterdzieści dni na posadzce W kwietniu ubiegłego roku osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie przyszli do Sejmu, żeby domagać się prawa do godnego życia. Spędzili tam czterdzieści dni i nocy. Obrażani, upokarzani, śpiący na kocach rozłożonych na sejmowych posadzkach. 500 zł dodatku, który pomógłby potrzebującym, często młodym osobom, w prowadzeniu możliwie znośnej egzystencji, nie udało im się wywalczyć. Rząd podniósł im jedynie rentę socjalną. Z 745 zł na 878 zł. Dwa tygodnie temu, podcza

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

CK Zamek pokaże spektakl o głośnym proteście w sejmie. Czy osoby niepełnosprawne jeszcze się zintegrują we wspólnej sprawie?

Źródło:

Materiał nadesłany

Gazeta Wyborcza Poznań online

Autor:

Marta Kaźmierska

Data:

22.03.2019

Realizacje repertuarowe