EN
8.12.2022, 09:14 Wersja do druku

Poznań. Premiera dla maluchów, warsztaty, spektakle. Grudzień w Teatrze Animacji

W piątek 9 grudnia o godz. 10.30 i 17.00 odbędzie się premiera spektaklu dla małych dzieci „Wielki mały świat". Reżyseria: Natallia Levanava, animacja i scenografia: Veronika Chaika, muzyka: Andrey Evdokimov. Kuratorkami projektu są Alicja Morawska-Rubczak i Barbara Małecka.

fot. mat. teatru

Zapraszamy rodziców z najmłodszymi dziećmi na spotkanie z początkiem... wszystkiego.

Na samym początku było… no właśnie, co? Nic? A co pojawiło się w tym nic? Coś? Czym było to coś?

"Często wydaje się, że coś małego jest niezauważalne i nieistotne, ale czasami najmniejsze rzeczy i wydarzenia mogą prowadzić do bardzo dużych zmian. Wspólnie będziemy nasłuchiwać i obserwować jak dzięki zwykłym i niezwykłym przedmiotom nasza wspólna przestrzeń napełnia się opowieściami, wydarzeniami i postaciami"

W projekcie spotykają się aktorzy z trzech krajów: Polski - Antoni Kurjata, Ukrainy - Julia Semenenko-Kożuch i Białorusi - Alena Hiranok, by wspólnie stworzyć spektakl o sprawach, które nie wymagają słów.

Spektakl reżyserowany jest przez Białoruską artystkę w ramach Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “GAUDE POLONIA".  Spektakl dla Widzów w wieku 2-4 lata.

Od listopada w każdą niedzielę odbywają się w naszym Teatrze wydarzenia w ramach programu "WSPÓLNIE" realizowanego przy wsparciu UNICEF i Miasta Poznań. Warsztaty, spektakle odbywać się będą zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim. Wstęp na wszystkie wydarzenia: 10 zł.

4.12 o godz. 10:00 zaprezentujemy WIELKIE RZECZY, czyli polsko-ukraiński spektakl o przygodach trzech leśnych zwierzątek - Zajączka, Liska i Niedźwiadka.

11.12 o godz. 12:00 i 14:00 odbędą się ZIMOWE OPOWIEŚCI, czyli warsztaty animacji poklatkowej.

18.12 od 11:00 do 15:00 uruchomimy ŚWIĄTECZNĄ MANUFAKTURĘ RODZINNĄ, czyli otwarte warsztaty rodzinne podczas których tworzyć będziemy przeróżne ozdoby świąteczne.
Kolejne wydarzenia w styczniu!

W najbliższą niedzielę 11 grudnia 2022 o godzinie 17.00 zagramy spektakl "Pan Tadeusz. Ostatni zjazd" autorstwa i w reżyserii Agaty Biziuk z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Wydarzenie to jest możliwe dzięki współpracy z Fundacją Mili Ludzie w ramach realizacji projektu "Kinoteatr Muzyczny dostępny! 2022” dofinansowanemu ze środków budżetu Miasta Poznania.

fot. Maciej Zakrzewski/mat. teatru

W każdą sobotę spotykamy się w bardzo kameralnych grupach na warsztatach dla maluchów  przygotowanych przez naszą rezydentkę Yuliię Semenenko - aktorkę i logopedkę,
Edukacyjne zajęcia tematyczne odbywać się będą w dwóch grupach:
godz. 10.30 i 11.30 - dla rodzin z dziećmi w wieku do 1 do 3 lat
Warsztaty odbywają się będą w formie zabawy.

Podczas warsztatów dzieci:
• zapoznają się z otaczającym światem
• rozwijać będą mowę, zdolności motoryczne i sensoryczne
• poznają ciekawe historie i posłuchają wierszy
• ćwiczyć będą elementarne umiejętności matematyczne
• będą rysować, rzeźbić, tańczyć i śpiewać
• wzmocnią główne mięśnie tułowia, ramion, nóg.

Warsztaty trwają 50 min.
Prosimy o zabranie wygodnego stroju - dla dziecka i opiekuna.
Bilety w cenie 10 zł (dziecko+opiekun) do kupienia tutaj
oraz w kasie Teatru Animacji (CK Zamek, wejście od ul. Św. Marcin)

Warsztaty prowadzone będą głównie w języku ukraińskim, jednak prowadząca mówi także po polsku, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału.

O PROWADZĄCEJ:
Julia Semenenko-Kożuch - Aktorka lalkarz i logopeda. Studiowała na Charkowskim Narodowym Uniwersytecie Sztuki im. I.P. Kotlarewskiego oraz na Charkowskim Narodowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. H.S. Skoworody. Przed wojną mieszkała i pracowała w Charkowie jako aktorka w prywatnym teatrze lalek oraz jako logopeda i nauczyciel wczesnego rozwoju w ośrodku rozwoju dzieci. Lubi pracować z dziećmi i dla dzieci. Uważa, że ​​głównym zadaniem dorosłych jest rozwój i edukacja nowego pokolenia.
Julia od współpracuje z Teatrem Animacji od kwietnia. Od września realizuje u nas stypendium Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany