EN

13.06.2023, 09:28 Wersja do druku

Poznań. Nagroda główna dla spektaklu „Tranquillo" w Konkursie The Best Off

Spektakl "Tranquillo" w reżyserii i choreografii Janusza Orlika i wykonaniu Teatru Klucz im. Wojciecha Deneki otrzymał nagrodę główną w 5. edycji Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best Off”!

fot. Maciej Kaczyński/mat. teatru

Decyzję podjęło Jury w składzie: Katarzyna Knychalska, Sonia Nieśpiałowska, Dominik Gac, Marcin Kęszycki i Łukasz Kos.
W ramach konkursu zwycięski spektakl zostanie zaprezentowany na scenach partnerskich.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Teatr Nie-Taki.

Bardzo dziękujemy i gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym w Konkursie!

Spektakl Tranquillo swoją premierę miał w 2022r. w ramach dwuletniego projektu performatywnego "Obecność", przygotowanego przez CK ZAMEK we współpracy z norweskim CODA Oslo International Dance Festival oraz warszawskim Teatrem 21. Realizowany jest w latach 2022–2023 dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG.

Teatru Klucz to uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Przylesie” prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Tak. Ich przygoda z teatrem zaczęła się w 2006 roku, od pracowni teatralnej prowadzonej przez terapeutkę Hannę Rynowiecką i aktora Wojciecha Denekę. Od kilku lat grupa pracuje w Centrum Kultury ZAMEK pod okiem profesjonalnych artystów. W tym roku opiekę artystyczną nad nią objął Janusz Orlik, tancerz, choreograf i pedagog tańca, do zespołu dołączyli zawodowi tancerze, zmianie uległa też nazwa teatru.

Janusz Orlik – absolwent warszawskiej szkoły baletowej; studiował w Bruckner Konservatorium Linz w Austrii. Autor spektakli „Exérèse monobloc”, „a bliźniego swego jak siebie samego”, „Live on stage”, „Święto wiosny”, „Mute”, „Insight” (Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepszą choreografię przyznana w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014), „Koda (a tribute)” oraz „III Symfonia” (wyróżnienie w „Konkursie na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego” organizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS). Od 2002 roku jest stałym członkiem zespołu Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Współpracował m.in.: z Joanną Leśnierowską, Nigelem Charnockiem, Rosalind Crisp, Isabelle Schad, Ugo Dehaesem, Olgą Cobos i Peterem Miką. Prowadzi szereg warsztatów choreograficznych w wielu placówkach edukacyjnych i ośrodkach kultury w kraju i zagranicą.

Więcej o spektaklu TUTAJ

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne