EN
21.04.2022, 11:18 Wersja do druku

Poznań. Czytanie performatywne w ramach Forum Przyszłości Kultury - w Teatrze Polskim

W ramach Forum Przyszłości Kultury w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się czytanie performatywne pod tytułem „Instytucje i backlash”.

fot. mat. organizatora

Przez instytucje kultury, szkoły artystyczne i media przetoczyła się dyskusja o potrzebie wyznaczania granic w ramach procesu twórczego, o konieczności edukacji na temat etyki w pracy, o niezgodzie na opresyjne praktyki. Równolegle wobec procesu przepracowania, toczy się inna debata – zaczynająca się od zdania: „Jestem przeciwnikiem molestowania, ale…” lub, jak w przypadku niesławnego opisu rozmowy w trakcie Festiwalu Boska Komedia, wybrzmiewa w pytaniu: „Kto i jak kapitalizuje traumę ofiar?” W czytaniu performatywnym poświęconym polskiemu backlashowi prześledzimy proces tej debaty. Podejmiemy próbę odpowiedzi na pytania: Kto i jak kapitalizuje ruch #metoo? Kto ma prawo wyrokować? Kto komu i czemu służy?

W ramach wydarzenia odbędzie się czytanie performatywne, będące rekonstrukcją backlashu, oraz dyskusja z widownią, prowadzona przez Agatę Adamiecką, kuratorkę wydarzenia.

Czytanie performatywne „Instytucje i backlash”
24 kwietnia o godzinie 16:00, Malarnia

Obowiązują darmowe wejściówki

Źródło:

Materiał nadesłany