EN
14.02.2022, 10:22 Wersja do druku

Poznań. Call for papers - „Nowe teksty o dramaturgii”

Zapraszamy do udziału w II edycji „Nowych tekstów o dramaturgii” - cyklu, w ramach którego poszukujemy artykułów poruszających zagadnienia związane ze współczesną dramaturgią dla dzieci i młodzieży. Wybrane teksty ukażą się na stronie nowesztuki.pl. Na pomysły czekamy do 20 marca.

fot. mat. organizatora

Już po raz drugi zapraszamy do stworzenia nowych szkiców, esejów lub artykułów, związanych ze współczesną polską lub zagraniczną dramaturgią dla dzieci i młodzieży, tj. tekstami powstałymi po 1989 roku.

Propozycje tematów:
-    przegląd tematów i estetyk w dramaturgii dla młodej widowni;
-    pogłębione interpretacje utworów;
-    sceniczne życie tekstów i reżyserskie interpretacje dramatów;
-    dramaturgie innych kultur i języków;
-    kondycja, nurty, kierunki rozwoju, przyszłość sztuk teatralnych skierowanych do młodych.

Zachęcamy także do lektury sztuk teatralnych publikowanych w „Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży”. Indeks dostępnych numerów znajduje się na naszej stronie, natomiast sztuki nagrodzone w 32. edycji Konkursu na Sztukę są dostępne w Bibliotece dramatu miesięcznika „Dialog”.

Inspiracją do pogłębionej analizy tematu może stać się również tekst „Wycofać się i przeczekać. Hikikomori jako strategia przetrwania?” Wiktorii Formelii, który powstał w ramach poprzedniego naboru. Artykuł jest pogłębioną interpretacją dramatu „Hikikomori” Holgera Schobera (31. zeszyt „Nowych Sztuk”) i scenicznej realizacji w reżyserii Anity Piotrowskiej.

Na tematy i krótkie abstrakty (500–1000 znaków) czekamy do 20 marca 2022.

Wiadomości z pomysłami oraz wstępnie zarysowaną koncepcją tekstu należy kierować do Aleksandry Łozowskiej na adres: [email protected]

Prosimy o wpisywanie w tytule: „Call for papers – nowe teksty”.

W przypadku pytań dotyczących koncepcji – zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z Joanną Żygowską (e-mail: [email protected], tel. 535 353 106).

Do końca marca odezwiemy się do autorek oraz autorów z informacją o wybranych tematach. Termin przesyłania gotowych tekstów to 31 maja 2021.

Liczba znaków: 10 000–15 000 znaków (ze spacjami)
Honorarium: 400 zł brutto (umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich)

Źródło:

Materiał nadesłany