EN
17.03.2022, 12:33 Wersja do druku

Poznań. Beach House/Peszek/Wąsik/Pepol na Malta Festival

Beach House, dreampopowy duet z Baltimore, jest gwiazdą muzyczną Malta Festival Poznań. 28 czerwca zespół zagra swój jedyny koncert w Polsce, promujący wyczekiwany przez fanów na całym świecie album Once Twice Melody. Na koncercie usłyszymy również muzyków z Polski: Marię Peszek, Bartka Wąsika i Michała Pepola.

fot. mat. organizatora

28 czerwca odbędzie się jednodniowy festiwal muzyczny w ramach 32. Malta Festival Poznań. Do Polski przyjedzie Beach House, dreampopowy duet z Baltimore, w skład którego wchodzą: wokalistka i multiinstrumentalistka Victoria Legrand oraz gitarzysta i multiinstrumentalista Alex Scally. Zespół jest jedną z najbardziej cenionych amerykańskich grup muzycznych. Obydwoje muzycy są autorami wszystkich swoich utworów. Ich koncert na festiwalu będzie częścią międzynarodowej trasy koncertowej. Zaprezentują swój najnowszy, podwójny album Once Twice Melody. Płyta zawiera aż 18 utworów, a ich prezentacja odbywała się w czterech częściach: Once Twice Melody: Chapter One, Once Twice Melody: Chapter Two, Once Twice Melody: Chapter Three, Once Twice Melody: Chapter Four.

Album jest ósmym wydawnictwem muzycznym zespołu i zbiera znakomite recenzje ze strony krytyków muzycznych. W dniu debiutu album Once Twice Melody uplasował się na 1. miejscu na liście najlepiej sprzedających się płyt Billboard. Carrie Battan z magazynu „The New Yorker” chwaliła płytę jako przejrzystą i spójną, stanowiącą odpowiedź na kult odkrywania wszystkiego na nowo (recenzja dostępna TUTAJ). Philip Sherburne z portalu Pitchfork pisał: „Dzięki panoramicznym proporcjom i błyskotliwym zakończeniom, pokaźny, ósmy album zespołu zachwyca mnogością wrażeń. Once Twice Melody nie sposób po prostu słuchać – trzeba się w nim zatracić.” (recenzja dostępna TUTAJ). O albumie i twórczości zespołu można również posłuchać w wideo-wywiadzie dostępnym TUTAJ.

Oprócz gości ze wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej, maltańską scenę zasilą koncerty przedstawicieli polskiej muzyki alternatywnej i poważnej. Wystąpi Maria Peszek, autorka bezkompromisowych tekstów poruszających tematy niejednokrotnie wstrząsające polską opinię publiczną. Artystka powróciła po pięciu latach z nowym krążkiem Ave Maria, który uważa za „najprawdopodobniej najpiękniejszą płytę, jaką nagrała”. Publiczność usłyszy dwa wyjątkowe koncerty: Bartka Wąsika – pianisty, kompozytora, aranżera, członka zespołu Kwadrofonik, który wystąpi z materiałem z nadchodzącego albumu Daydreamer, z utworami Radiohead zaaranżowanymi na fortepian, oraz Michała Pepola – wiolonczelisty, aranżera i członka Royal String Quartet, który zaprezentuje kompozycje z premierowego albumu KORA.

Koncert odbędzie się 28 czerwca 2022 roku o g. 17.30 na placu Marka (Międzynarodowe Targi Poznańskie). Bilety są dostępne na platformie ToBilet i malta-festival.pl.

Czytaj więcejŹródło:

Materiał nadesłany