EN
31.01.2022, 11:22 Wersja do druku

Polskie Radio. Opowiadania Brunona Schulza w Czwórce

Z okazji obchodów Roku Brunona Schulza, od 1 do 28 lutego Czwórka podczas audycji „Stacja kultura” o godz. 10.45 wyemituje wybrane przez Teatr Polskiego Radia opowiadania pisarza. Przeczyta je Mateusz Rusin, aktor Teatru Narodowego.

fot. Mateusz Rusin podczas nagrywania w Teatrze PR/fot. Kamil Jasieński, Czwórka

Rok 2022 ustanowiono Rokiem Brunona Schulza, jak czytamy w uchwale Senatu, „człowieka o niezwykłej wyobraźni, inteligencji i kreatywności, piszącego z podziwem o Józefie Piłsudskim, zaprzyjaźnionego z najwybitniejszymi polskimi pisarzami, artysty o żydowskich korzeniach, który – wraz z Julianem Tuwimem i Antonim Słonimskim – trwale zapisał się na kartach polskiej literatury i z pewnością zasługuje na miano ambasadora polskiej kultury na świecie”. W 2022 roku przypada 130. Rocznica urodzin i 80. rocznica tragicznej śmierci Schulza.

W Czwórce będzie można usłyszeć opowiadania „Sanatorium pod Klepsydrą”, „Mój ojciec wstępuje do strażaków”, „Edzio”, „Dodo”, „Emeryt”. Adaptacji i wyboru dokonał Teatr Polskiego Radia.

W audycji „Stacja kultura” regularnie można usłyszeć fragmenty książek, wpisujących się w zainteresowania licealistów, maturzystów oraz miłośników dobrej literatury. W 2022 roku, w ofercie Czwórki będą w dalszym ciągu pojawiać się dzieła pisarzy polskich i zagranicznych, czytane przez najlepszych aktorów młodego pokolenia, opracowywane we współpracy z Teatrem Polskiego Radia.

  • Opowiadania Brunona Schulza – audycja „Stacja kultura”, pn-pt, godz. 10.45

Czwórka Polskie Radio dostępna jestw Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez aplikację Polskiego Radia.

***

Polskie Radio, jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikację i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, udostępnia serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Więcej informacji

Maria Polska

Polskie Radio S.A. • Agencja Promocji

[email protected]

www.polskieradio.pl

Źródło:

Materiał nadesłany