EN
24.03.2022, 14:12 Wersja do druku

Polskie Radio. „Akcja Teatr” dla dzieci

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru obchodzonego 27 marca, Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wzięcia udziału w specjalnej zabawie na Facebooku stacji, która ogłoszona zostanie 24 marca w „Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom”. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają radiowe upominki. W ramach „Akcji Teatr” antena przygotowała także audycje specjalne poświęcone edukacji teatralnej.

fot. mat. organizatora

Zabawa na Facebooku Polskiego Radia Dzieciom polega na wykonaniu przez dzieci kukiełek, pacynek lub laleczek teatralnych w dowolnej technice i przy użyciu dowolnych narzędzi. Rodzice zamieszczają zdjęcie wykonanej przez dzieci pracy w komentarzu pod specjalnym postem na Facebooku stacji.

24 marca w „Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 15.00-17.00) Zbyszek Kozłowski opowie o teatrze w szkole i przedszkolu. Z kolei 26 marca w audycji „Kurtyna w górę” Kulfon i Monika opowiedzą, czym jest scenariusz oraz zaprezentują budowę dramatu antycznego. Tego dnia gościem Marty Powałowskiej w audycji „Dawno, dawno temu” (godz. 15.00 – 16.00) będzie Dominika Gac – krytyk teatralny, który opowie o teatrze w czasach średniowiecznych.

Zakończenie „Akcji Teatr” Polskiego Radia Dzieciom i ogłoszenie osób wyróżnionych w zabawie na profilu Facebook anteny w niedzielę w "Radiowych figlikach Kulfona i Moniki" (godz.12.00 – 13.00).

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważstacja nie emituje żadnych reklam!

Źródło:

Materiał nadesłany