EN

21.12.2021, 08:25 Wersja do druku

Kraków. Podgórski Bal Sylwestrowy w nowej siedzibie Teatru KTO

Podczas ostatniej nocy roku 2021 Teatr KTO zamieni się w wielką salę balową rodem z minionych epok, a goście Podgórskiego Balu Sylwestrowego wezmą udział w wyjątkowej, uteatralizowanej zabawie.

Wydarzenie, które poprowadzi doskonały duet Łukasz Wojtusik i Łukasz Biega zabierze wszystkich do świata inspirowanego balami wiedeńskimi, galicyjskimi i krakowskimi. Tej nocy na gości czekać będą koncerty, m.in. francuskiej gwiazdy Leslie Deskeuvre, nauka tańca towarzyskiego oraz liczne zabawy i konkursy. A wszystko to we wspaniałej, nowo otwartej siedzibie Teatru KTO.

W programie:

· Walc, tango, rumba, cza-cza, samba, quickstep, fokstrot, jive itd. w sali balowej na scenie teatralnej 

· Strefa chilloutu w ogrodzie

· Koncert Leslie Deskeuvre

· Występy aktorów związanych z Teatrem KTO – Agaty Łabno, Moniki Daukszo i Marcina Dąbrowskiego

· Nauka tańca z profesjonalnymi tancerzami z Grupy Tanecznej V.I.P. pod egidą Agencji Tanecznej iLike

· Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

· Poczęstunek i wino w foyer 

· Wspólne powitanie Nowego Roku

Zawsze marzyłeś o tym, aby sylwestrowy wieczór spędzić na prawdziwym balu? Wciąż jednak wydawało Ci się, że te czasy minęły bezpowrotnie? Razem z artystami Teatru KTO przenieś się na tę jedną noc do zupełnie innego świata. 

Tegoroczny Bal to kontynuacja Podgórskiego Balu Sylwestrowego z 2019 r. Podobnie jak ówczesna impreza na Rynku Podgórskim, tak i odsłona tegoroczna będzie pełna teatralnych akcentów, a zakończy ją gigantyczny noworoczny walc, odtańczony przez wszystkich gości.

Serdecznie zapraszamy na szampańską zabawę w najlepszym stylu dawnych bali. Pożegnajmy stary rok 2021 i powitajmy NOWY. Niech 2022 będzie zdrowy i szczęśliwy! - Jerzy Zoń, Dyrektor Teatru KTO

fot. Anna Kaczmarz

Bale noworoczne to wyjątkowy splot tradycji dawnej Austrii i dworskiego przepychu, który w szybkim tempie rozprzestrzenił się na całym świecie, od Nowego Jorku po Moskwę. Podczas typowego balu goście powinni odtańczyć walca lub poloneza. W ciągu całego wieczoru można jednak spodziewać się pełnego repertuaru tańców towarzyskich - rumby, cza-czy, samby, quickstepa, fokstrota, jivea, tanga argentyńskiego czy salsy. W programie jest również miejsce dla muzyki nowoczesnej i klubowej. 

Podgórski Bal Sylwestrowy w Teatrze KTO będzie najlepszą kompozycją dawnych tradycji i teatralnej nowoczesności, z dodatkiem rodzimych akcentów polskiej muzyki rozrywkowej z lat 70., 80. i 90. w wykonaniu aktorów - Agaty Łabno, Moniki Daukszo i Marcina Dąbrowskiego.

Tej nocy nie zabraknie również prawdziwej gwiazdy. W niezapomnianą atmosferę Paryża wprowadzi nas Leslie Deskeuvre. Mocny głos, którym swobodnie operuje oraz wielka kultura interpretacji to atuty pochodzącej z Belgii, a mieszkającej obecnie we Francji wokalistki.

Przez cały wieczór gości bawić będzie pełen dowcipu i energii słowno-muzyczny duet: Łukasz Wojtusik i Łukasz Biega. 

10… 9… 8… 7… 6… 5… 4… 3… 2… 1… Podgórski Bal Sylwestrowy w nowej siedzibie Teatru KTO czas zacząć!

Noc Sylwestrowa

31 XII 2021 godz. 21.00 – 2.00

Teatr KTO

ul. Zamoyskiego 50, Kraków

Bilety: https://bilety.teatrkto.pl/

Źródło:

Materiał nadesłany