22.08.2020, 08:00 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Plan filmowy w teatrze. Robert Gliński rejestruje swój spektakl

fot. Ewa Kunicka/ ma. teatru

Przez kilka dni gorzowski teatr będzie planem filmowym. Znany reżyser Robert Gliński nagrywa tu internetową wersję spektaklu "Madame Pylinska i sekret Chopina".

W spektaklu udział biorą znani aktorzy Joanna Żółkowska, Kacper Kuszewski, Paulina Holtz, a także świetna pianistka Lena Ledoff. Rejestrację prowadzi gorzowski operator Romuald Liszka z ekipą.

- Spektakl będzie przeniesiony na nośniki cyfrowe, zmontowany, a jego pierwszym miejscem rozpowszechniania będzie internet – mówi Robert Gliński, który ma nadzieję, że w Polsce powstanie dobry nurt teatru internetowego, przeznaczonego dla specyficznego widza w sieci. Taki pomysł reżyser miał już przed laty i próbował nim zarazić główne platformy internetowe. - Skoro jest teatr stacjonarny, żywego aktora i żywego planu, jest teatr telewizyjny, to czy nie warto stworzyć internetowego? Pierwsze reakcje były pozytywne, ale potem wszyscy się jakoś wycofali. A po co? A kto to będzie oglądał? Nikt nie zdawał sobie sprawy , że przyjdzie pandemia i wszystko się zmieni. Duże kina upadną, wielkie spektakle w dużych teatrach będą miały kłopoty. Rodzi się więc nowy sposób kontaktu z widzem. Z widzem, który też się zmienia, bo coraz więcej siedzi w internecie – tłumaczy Gliński.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Plan filmowy w teatrze. Robert Gliński rejestruje swój spektakl

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp.

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

db