EN
26.11.2022, 10:06 Wersja do druku

Paryż. Koncert Artura Gotza

Dziś, 26 listopada, wokalista i aktor Artur Gotz będzie koncertował w Paryżu – stolicy Francji za sprawą L’Association les Jeunes du Monde en Dialogue. 

fot. Rafał Bzowski

Premierowy koncert „A kaz tyz ta Polska?” został zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tytuł koncertu to cytat z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. 28 listopada tego roku przypadnie 115 rocznica śmierci wybitnego polskiego poety, dramaturga i malarza. 

W trakcie koncertu będzie można usłyszeć również fragmenty „Wyzwolenia” Stanisława Wyspiańskiego, z muzyką Zygmunta Koniecznego, z którym Gotz współpracuje od czasu swojego debiutu w Piwnicy pod Baranami. Zabrzmi również utwór specjalnie napisany przez wybitnego kompozytora dla Artura Gotza do słów Witolda Turdzy. 

Zaprezentowane zostaną także premierowe kompozycje Artura Gotza do tekstów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Cypriana Kamila Norwida, Andrzeja Waligórskiego, Marty Fox i własnych oraz kompozycja Piotra Gwadery do wiersza Bolesława Leśmiana. 

To zupełnie nowa odsłona Artura Gotza, który na co dzień prezentuje repertuar kabaretowy i satyryczny.  

Koncert odbędzie się w sali Tischnera w La Residence Internationale d’Etudiants, a artyście towarzyszyć będą Jacek Kwiatkowski (instrumenty klawiszowe) i Kuba Mikulski (instrumenty perkusyjne).

Artur Gotz w tym roku z wielkim powodzeniem przez miesiąc śpiewał w USA (Nowy Jork, Chicago, Las Vegas, Los Angeles, San Diego). Trasa promowała czwartą artysty „Miłość z Facebooka”, która ukazała się w tym roku. W styczniu artysta zaśpiewa w Amsterdamie. 

Artur Gotz jest wokalistą (cztery płyty, ponad 600 koncertów w całej Polsce, także w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie), aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. 

„Wiatr” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z muzyką Artura Gotza: 

Źródło:

Materiał nadesłany