EN
06.11.2021, 10:43 Wersja do druku

Opole. Miłosny kwartet Norwida w teatrze lalek

Inne aktualności

Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza w sobotę na premierę przedstawienia „Miłość - czysta u kąpieli morskich" w reż. Bogusława Kierca.

Spektakl jest rozwinięciem cyklu „Odczytywanie Norwida. Dramaty", prowadzonego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie z okazji 200.rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida i był prezentowany w formie czytania scenicznego w sierpniu 2021. Celem cyklu jest wychodzenie poza krąg najbardziej znanych arcydzieł wielkich polskich twórców i przywracanie ich scenie.

„Miłość-czysta u kąpieli morskich" to ostatnia jednoaktówka poety, skupiająca w sobie wszystkie zalety impresjonistycznego minimalizmu późnego Norwidowskiego teatru (datowanego od czasu powstania „Pierścienia Wielkiej-Damy").

Norwid kreśli tu pełen ironii portret romantyków. Wytyka im egzaltację, której źródło widzi w ich bezgranicznej próżności. Pozornie głębokie uczucia w istocie są płytkie i przeżywane na pokaz. To bardzo aktualne w czasach powszechnego obnażania się w mediach społecznościowych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Miłosny kwartet Norwida w teatrze lalek

Źródło:

Nowa Trybuna Opolska nr 259/06/07-11-21