EN
2.12.2021, 10:19 Wersja do druku

Opole. Co robić na mikołajki? Jest dużo propozycji dla dzieci

Inne aktualności

Jakie propozycje na początek świątecznego sezonu?

6 grudnia na całym świecie obchodzone są mikołajki. Z tej okazji w regionie przygotowano liczne wydarzenia i atrakcje dla dzieci. W tym roku wypadają one w poniedziałek, ale będzie można je świętować także w weekend, ponieważ niektóre placówki przygotowały swoje mikołajkowe propozycje w dni wolne.

Teatr Kochanowskiego

- W ramach mikołajek nasi aktorzy będą czytać książkę Maliny Prześlugi „Ziuzia". To książka o dziewczynce, która ma jedno oko szare, a drugie zielone i przydarzają się jej różne szalone historie. Poznamy bohaterkę, jej rodziców, siostrę i przyjaciół. W teatrze będzie także stanowisko, gdzie będzie można będzie własnoręcznie wykonać kostiumy świąteczne z najprostszych rzeczy typu papiery, taśmy, a nawet plastikowe butelki. Można przynieść także własne materiały z recyklingu do wykonania przebrań. Obok będzie specjalna ścianka, gdzie będzie można zrobić sobie zdjęcia w kostiumach, a potem zabrać je do domu. Na mikołajki do teatru można przyjść o każdej godzinie, ponieważ czytanie będzie się odbywać cały czas, a każdy rozdział książki zawiera inną historię – tłumaczy Sandra Lewandowska z Teatru im. Jana Kochanowskiego. Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia w godz. 16-19 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Wstęp wolny.

Lodowisko przed Toyota Park

- To będzie pierwsza duża impreza na nowym lodowisku. Na początku będą gry i zabawy z ice-marshallem który pomaga stawiać pierwsze kroki na lodowisku. O godz. 15.30 na lodowisku pojawi się Mikołaj z ogromnymi misiami pluszowymi, z którymi będzie można sobie za darmo zrobić pamiątkowe zdjęcia. Nie zabraknie także fotobudki. Specjalne animatorki poprowadzą dla dzieci Mini Disco. Na najmłodszych będą czekać różne słodkości i animacje. Na terenie lodowiska pojawią się opolskie food trucki, więc będzie okazja do zjedzenia regionalnych specjałów, napicia się ciepłej herbaty i kawy – mówi Aleksandra Raś, rzeczniczka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mikołajki odbędą się 12 grudnia od godz. 14 przed Toyota Parkiem. Bilety na wydarzenie obowiązują zgodnie z cennikiem lodowiska: bilet normalny 6 zł, ulgowy 4 zł. Będzie także możliwość wypożyczenia łyżew w cenie 4 zł.

Bajkowy Labirynt

- Będzie okazja do spotkania z Mikołajem, który przyniesie dla wszystkich uczestników drobne upominki i zrobi sobie z każdym chętnym dzieckiem zdjęcie. Przygotowany będzie też poczęstunek dla gości. Wspólnie będziemy śpiewać piosenki świąteczne, dzieci mogą wziąć udział w bitwie na śnieżki i różnych świątecznych zabawach. W rolę pomocniczek Mikołaja wcielą się nasze animatorki, które zachęcą dzieci do różnych gier – opowiada Jagoda Jakubczyk z Bajkowego Labiryntu. Mikołajki odbędą się 6 grudnia w godz. 17-19.30 w Centrum Rozrywki Bajkowy Labirynt Opole w Galerii Solaris. Bilety w przedsprzedaży kosztują 54 zł, w dniu wydarzenia 64 zł. Z kartą stałego klienta (koszt karty 9 zł) wejściówki kosztują 49 zł.

Wypożyczalnia dla dzieci

- Na ten dzień przygotowaliśmy coś specjalnego dla wszystkich dzieci. W poniedziałek będzie można spotkać się ze Świętym Mikołajem, porozmawiać z nim oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy będą mogli odwiedzić pracownię św. Mikołaja, gdzie razem z elfami będzie można wykonać prace plastyczne i ozdoby świąteczne. Za każdą pracę artystyczną dzieci otrzymają upominek, który wylosują sobie z worka św. Mikołaja. Najmłodsi będą mogli także jednej ze świątecznych opowieści, która póki co jest niespodzianką – informuje Martyna Dąbrowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie odbędzie się 6 grudnia od godz. 17 w wypożyczalni dla dzieci. Wstęp bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr. 77 454 80 32 wew. 201 lub osobiście.

Biblioteka

- Planujemy wspólne zdobienie pierników. Każde dziecko dostanie na wejściu pierniczek i będzie można go ozdobić naszymi ozdobami takimi jak lukier, perełki i posypki. Dla chętnych będziemy mieli świąteczne kolorowanki, będzie można sobie usiąść w bibliotece i pokolorować. Najmłodsi mogą liczyć także na słodki poczęstunek. Przewidujemy również prezent niespodziankę dla dorosłych, aby w mikołajki każdy mógł mieć powrót do dzieciństwa; upominek będzie związany z ciekawą literaturą – opowiada Marta Stosur z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mikołajki odbędą się 6 grudnia w godz. 12-18 w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wstęp bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Tytuł oryginalny

Co robić na mikołajki w Opolu? Jest dużo propozycji dla dzieci

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Anna Wojtasik