26.02.2021, 11:43 Wersja do druku

Olsztyn. Teatr Jaracza nominowany w plebiscycie Olsztynianina Roku

Oto finałowa dziesiątka. Zwycięzcę tradycyjnie wybiorą czytelnicy „Wyborczej Olsztyn".

Historia plebiscytu na Olsztynianina Roku ma już 13 lat. Od tego czasu co roku nominujemy w nim grupy lub osoby, które angażowały się w sprawy Olsztyna, były jego ambasadorami, zrobiły dla miasta lub jego mieszkańców coś szczególnego.

Finałową dziesiątkę nominowała kapituła redakcyjna (swoje propozycje mogli wcześniej zgłaszać też czytelnicy), zwycięzcę wybiorą zaś czytelnicy. Po raz pierwszy w historii będzie to możliwe przez internet, o czym więcej poniżej.

Elżbieta Malinowska

Wiceprezeska Fundacji Mlekiem Mamy, którą matki stworzyły dla matek po to, by je wspierać i edukować. Malinowska w 2020 r. zorganizowała m.in. akcję #HEJToJA. Była to druga edycja tego wydarzenia, zakładającego walkę z hejtem wśród matek. Pierwsza dotyczyła sposobu karmienia dzieci, ubiegłoroczna – sposobu narodzin dziecka.

#HEJToJA to kampania internetowa, której wszelkie działania prowadzone są głównie na Facebooku i Instagramie, gdzie najczęściej spotykany jest hejt.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Olsztynianin Roku 2020. Oto finałowa dziesiątka, zaczynamy głosowanie!

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Olsztyn online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.