EN
21.07.2022, 12:53 Wersja do druku

Olsztyn. Spotkanie z Anną Bikont w Studium Reportażu

Już w najbliższą sobotę, odwiedzi nas niezwykły gość. Spotkanie autorskie rozpoczynające cykl szkoleń Studium Reportażu poprowadzi Włodzimierz Nowak a jego gościnią będzie wyjątkowa Anna Bikont, dziennikarka, reporterka i pisarka, z wykształcenia psycholożka. 

fot. Fondation Jan Michalski © Tonatiuh Ambrosetti

Wiosną ukazała się jej książka „Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie”. 

Jest autorką kilkunastu książek, m.in. „Pamiątkowe rupiecie, przyjaciele i sny Wisławy Szymborskiej” (1997, wraz z Joanną Szczęsną) oraz „Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu” (2006, także z Joanną Szczęsną), za którą otrzymały Wielką Nagrodą Fundacji Kultury. W 2012 wydała głośną książkę „My z Jedwabnego”, której przyznano Europejską Nagrodę Książkową, a wydanie amerykańskie uhonorowano nagrodą dla najlepszej książki o tematyce Holokaustu (National Jewish Book Award). W 2017 roku wydała biografię „Sendlerowa. W ukryciu”, za którą otrzymała m.in. Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, a w 2019 biografię Jacka Kuronia „Jacek” (wraz z Heleną Łuczywo), wyróżnioną Nagrodą Historyczną „Polityki”. W 2017 roku otrzymała doktorat honoris causa uniwersytetu w Göteborgu. 

Spotkanie jest bezpłatne, odbędzie się na scenie plenerowej Teatru Jaracza (Dziedziniec Teatru, wejście od strony ul. Marii Curie-Skłodowskiej).

Zapraszamy!

www.teatr.olsztyn.pl

Źródło:

Materiał nadesłany