EN
27.07.2022, 08:59 Wersja do druku

Olsztyn. Jaka przyszłość teatru, skansenu i filharmonii? Kończą się kadencje dyrektorów

Inne aktualności

Nadchodzi czas decyzji związanych z przyszłością placówek kultury na Warmii i Mazurach. Co zrobi samorząd województwa?

W 2022 r. kończy się okres powołania dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Olsztynku, natomiast okres powołania dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie upływa 31 sierpnia 2023 r. – Nie ma jeszcze decyzji co do dalszego kierownictwa obu instytucji – informuje nas biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

W tym roku mija też okres powierzenia zarządzania przez Piotra Sułkowskiego Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. F Nowowiejskiego w Olsztynie.

– Odnośnie do Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie zarząd województwa po pozytywnym zaopiniowaniu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął decyzję o zamiarze powołania obecnego dyrektora pana Piotra Sułkowskiego na następny okres sezonu artystycznego bez przeprowadzania konkursu. – informuje biuro prasowe.

Przypomnijmy, że Piotr Sułkowski wygrał konkurs na dyrektora Opery Krakowskiej. Odejście Sułkowskiego z Olsztyna nie jest jednak przesądzone, bo ciągle nie wybrał on, czy będzie chciał spędzić kolejne lata, pracując w Olsztynie, czy Krakowie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kończą się kadencje dyrektorów. Jaka przyszłość teatru, skansenu i filharmonii?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Tomasz Kurs

Data publikacji oryginału:

27.07.2022