EN

1.07.2021, 12:08 Wersja do druku

Mazowieckie. Rusza 8. Festiwal Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu "Chcecie bajki...?"

Inne aktualności

Rusza 8. Festiwal Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu "Chcecie bajki…?". Osoby w wieku 12-20 lat mogą nadsyłać nagrane spektakle (w tym monodramy) do 30 września - poinformowano na Facebooku Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Jak wyjaśniono, "główną nagrodą festiwalu jest występ na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Warszawie".

Przypomniano, że "festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Andrzeja Seweryna – Dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie". Głównym zadaniem uczestników Festiwalu jest przygotowanie i zaprezentowanie przedstawienia teatralnego "opartego lub zainspirowanego literacką formą bajki" - czytamy w informacji.

"Czas trwania spektaklu: do 30 minut. Termin nadsyłania nagranych spektakli - do 30 września" - napisano. Wyjaśniono, że "wizyty komisji konkursowej przewidziano pomiędzy 10 a 25 października".

Jak zaznaczono, w tym roku "możliwe jest zgłoszenie więcej niż jednej propozycji spektaklu przez ten sam podmiot".

Dla półfinalistów przewidziano nagrodę w postaci warsztatów teatralnych organizowanych przez teatr, podczas których na podstawie specjalnie przygotowanego przez teatr scenariusza powstanie kolaż scen ze zgłoszonych spektakli. "Z fragmentów spektakli nadesłanych przez pozostałych uczestników, niezakwalifikowanych do półfinału, przygotowany zostanie przez teatr dodatkowy kolaż filmowy i wyświetlony podczas finałowej gali. Poza tym dla najlepszych przewidziano dodatkowe cenne nagrody rzeczowe" - napisano w informacji o festiwalu.

Regulamin i karta zgłoszenia są do pobrania na stronie: www.mazovia.pl.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne