EN
25.11.2021, 14:15 Wersja do druku

Lublin/TVP. Songi stanu wojennego i wolności w Muzycznym

Na specjalne zaproszenie Telewizji Polskiej, w związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą ogłoszenia w Polsce stanu wojennego, Teatr Muzyczny w Lublinie przygotował wyjątkowe wydarzenie: koncert „Songi stanu wojennego i wolności” w reżyserii Tomasza Mana.

fot. mat. organizatora

Koncert będzie można usłyszeć na żywo w naszym Teatrze 8 grudnia o godz. 18.00 oraz obejrzeć 13 grudnia na kilku antenach TVP (szczegóły wkrótce!).

Już wiele razy udowodniliśmy, że chcemy nie tylko dostarczać rozrywki, ale i mówić o tematach ważnych dla Was, naszej Publiczności. Podczas koncertu opowiemy o niepokoju, niepewności i pragnieniu wolności, ale także o nadziei i poszukiwaniu miłości. Usłyszą Państwo takie utwory, jak „W domach z betonu” Martyny Jakubowicz, „Mury” Jacka Kaczmarskiego, „Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko czy „Niepokonani” Perfektu.

Wielu artystów, których zobaczą Państwo na scenie podczas koncertu „Songi stanu wojennego i wolności”, w 1981 roku jeszcze nie było na świecie… Ale to właśnie oni najgłośniej chcą mówić o tym, że musimy pamiętać.

Wystąpią soliści: Kamila Lendzion, Paulina Janczaruk, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gąska, Patryk Pawlak i Patrycjusz Sokołowski; artyści chóru, balet i band Teatru Muzycznego w Lublinie.

Gwiazdą koncertu będzie Wojtek Cugowski – znakomity wokalista, gitarzysta i autor tekstów, który świetnie czuje się w każdym repertuarze: od poezji śpiewanej do hard rocka!
Ponownie zagra z nami Adam Drath – wszechstronny gitarzysta zespołu Bajm, którego tak entuzjastycznie przyjęli Państwo podczas koncertu 11 listopada.

Źródło:

Materiał nadesłany