EN
20.03.2023, 18:09 Wersja do druku

Lublin. Tydzień w Teatrze Starym

W najbliższym tygodniu w lubelskim Teatrze Starym spotkanie, koncert i projekcje filmów.

fot. mat. teatru

BITWA O LITERATURĘ.
KONIEC TABU - CZAS NA ZEN
MARIA PESZEK / PJM
21.03 / WTOREK / 18:00
"U nas cierpienie, najlepiej zbiorowe, jest tożsamością narodową. Polska to wspólnota oparta na ranach, którym nie dajemy się zagoić. Ze strachu, że jak się zagoją, to stracimy siebie? Czym byśmy byli bez tego cierpienia, skoro tylko w nim się jednoczymy? I tylko w nim jesteśmy naprawdę dobrzy” — mówiła kilka miesięcy temu w jednym z wywiadów. W książce, która stała się zapisem rozmów prowadzonych z ojcem, Janem, obala wszystkie tabu — także rodzinne. Jak odnaleźć wewnętrzny porządek i spokój, jak nak*rwiać zen, gdy wokół kłótnie, niechęć, zgliszcza? – Michał Nogaś, kurator programu literackiego w Teatrze starym w Lublinie

SIESTA W DRODZE
MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE: FÁBIA REBORDÃO
22.03 / ŚRODA / 18:00 / 21:00
„Entuzjaści otwartego, nieskonwencjonalizowanego fado nie mają dziś wątpliwości: obok bogiń: Marizy i Any Moury to właśnie Fábia Rebordão staje się najciekawszą, odważnie poszukującą artystką gatunku. (...) Najnowszy projekt Fabii to dwupłytowy album „Eu Sou”. W części tradycyjnej poświęcony legendzie Amalii, w drugiej zaś połowie nowym brzmieniom w fado. Dziś, w przerwach między koncertami na scenach całego świata, Fabia śpiewa regularnie w klubie Casa da Linhares, u stóp Alfamy, nad rozległym Tagiem. Ale spytana o sprawy w jej życiu najważniejsze opowie Państwu zapewne o swojej rocznej córeczce. Po latach nieobecności na naszych scenach Fabia Rebordao wraca triumfalnie na serię Wieczorów Fado w Sieście w Drodze – u progu wiosny 2023.” – Marcin Kydryński poleca!

"BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. TAJEMNICA SKORPIONA"
26.03 / NIEDZIELA / 14:30 - SEANS KINA PRZYJAZNEGO SENSORYCZNIE
26.03 / NIEDZIELA / 17:30
Miasteczko Valleby za kilka dni obchodzi 500. urodziny! Świętowanie może jednak przerwać złodziej, którego znakiem rozpoznawczym jest… skorpion. Czy młodzi detektywi, Lasse i Maja, wpadną na jego trop i uratują imprezę? Przed parą detektywów kolejny twardy orzech do zgryzienia. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby impreza z darmowymi słodyczami, na którą czekają wszyscy mieszkańcy Valleby, nie doszła do skutku. Z Akademii Nauki ginie teleskop, fajerwerki przygotowane na pokaz przedwcześnie błyskają, a ze sklepu z biżuterią ginie żywy skorpion. Maja i Lasse mają kilku podejrzanych. Nie wykluczają nawet, że winny może być ksiądz – w końcu to na kościelnej wieży znaleziono poszlaki. W śledztwie pomagają im policjant i emerytowana złodziejka, Lillie, która mieszka w domu spokojnej starości.

Źródło:

Materiał nadesłany