EN
11.04.2022, 08:57 Wersja do druku

Lublin. Tryptyk baletowy "BER"

Inne aktualności

26 kwietnia o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wyjątkowy pokaz baletowego tryptyku "BER" autorstwa znakomitych choreografów młodego pokolenia.

Mowa o Robercie Bondarze z Łodzi, który jest artystą Polskiego Baletu Narodowego i laureatem wielu prestiżowych nagród w kraju i za granicą; Szwedzie Aleksandrze Ekmanie, który jest gwiazdą współczesnej choreografii o międzynarodowej renomie oraz Martynasie Rimeikisie z Litwy (dyrektor artystyczny zespołu Litewskiego Baletu Narodowego i najbardziej rozpoznawalny choreograf młodego pokolenia na Litwie). Wszystkich łączy posługiwanie się językiem tańca nowoczesnego.

W ramach tryptyku, którego tytuł tworzą pierwsze nazwiska choreografów, lubelscy widzowie zobaczą choreografie: "Take Me With You" Roberta Bondary do pięciu utworów zespołu Radiohead, "Episode 31" Aleksandra Ekmana z muzyką Mikaela Karlssona i Ane Brun i Erika Satie, oraz "Blind Words" Martynasa Rimeikisa z muzyką Steve’a Reicha, Lawrence'a Englisha i Meredith Monk.

Całość odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca i zostanie zorganizowana dzięki zaangażowaniu Lubelskiego Teatru Tańca, który odpowiada za organizację w Lublinie nominowanych do "Strzał 2021" Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.

- Internetową premierę tryptyku obejrzało ponad 20 tysięcy widzów z całego świata. Teraz mamy wyjątkową okazję, aby zobaczyć go na żywo w Lublinie - podkreślają inicjatorzy projektu.

Bilety na wydarzenie dostępne są w kasie Centrum Spotkania Kultur oraz online. Koszt wejściówek: od 20 do 80 zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Tryptyk baletowy "BER" w Lublinie

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

09.04.2022