EN

8.12.2020, 09:59 Wersja do druku

Lublin. Świąteczna Integracja z DDK SM Czechów

Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wyjątkowym świątecznym programie online. Przez cały grudzień instytucja proponuje swoim odbiorcom różnorodne atrakcje, m.in. spotkania, spektakle, pokazy filmowe i warsztaty.

mat. organizatora

Przez cały miesiąc DDK Czechów realizować będzie ciekawe wydarzenia dla odbiorców w różnym wieku. Już 7 grudnia na stronie internetowej instytucji pojawi się m.in. rejestracja spektaklu "Księżniczka na ziarnku grochu" w wykonaniu Kacpra Kubca oraz Zbigniewa Byrskiego.

Organizatorzy zapraszają także na ciekawe pokazy filmowe. 11 grudnia o godz. 17 będzie można online zobaczyć film "Świat według kota", 12 grudnia o tej samej porze organizatorzy zaproponują seans "Motyla i słonia", a w dniach 28-29 odbędą się seanse "Sekretu Bogini Fortuny".

Nie zabraknie również koncertów. 17 grudnia na specjalne zaproszenie Maćka Wójtowicza, duet Jarząbek i Jurkiewicz wykona materiał z najnowszej płyty "Rezonując". 22 grudnia instytucja zaprezentuje koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników zajęć DDK Czechów, a 28 i 29 grudnia o godz. 17 odbędzie się koncert "Muzyka Białego Ekranu".  

Kolejnym punktem programu są zajęcia edukacyjne. Odbiorcy dowiedzą się m.in. jak stworzyć ozdoby na choinkę oraz przypomną sobie najważniejsze punkty świątecznych dni.

Ponadto w dniach 7-11 grudnia w przestrzeni osiedlowej Czechowa realizowana będzie akcja design miejski "Nasze wspólne choinki". - Znajdźcie wszystkie nasze choinki i zróbcie im zdjęcia. Pierwsza trójka otrzyma nagrody! Chcecie współtworzyć instalacje? Przynieście własnoręcznie wykonane ozdoby i poczujcie magię świąt - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Wszystkie wydarzenia dostępne będą za darmo w formie online na stronie internetowej oraz profilu Facebook DDK Czechów. W przypadku projekcji filmowych należy wcześniej napisać do organizatorów z prośbą o bezpłatny dostęp na adres: [email protected].

Na stronie DDK Czechów dostępne są także materiały dotyczące wydarzeń, które już się odbyły, m.in. zabawy teatralne z Gosią Adamczyk "Gwiazdka z nieba".

Program wydarzeń:

7 grudnia - spektakl online "Księżniczna na ziarnku grochu"
7-11 grudnia - Design miejski „Nasze wspólne choinki”
9 grudnia - tutorial “Makramowe ozdoby świąteczne”
11 grudnia, godz. 17 - Świat według kota, reż.Mark Verkerk, Holandia 2018, 85′
12 grudnia, godz. 17 - „Motyl i słoń”, reż. Amélie van Elmbt, Belgia 2017, 86′
15 grudnia - Galeria Pomost Wirtualnie Agnieszka Wójtowicz “Anonimowi”
17 grudnia - Jarząbek i Jurkiewicz grają „Rezonując”
19 grudnia, godz. 17 - Tajemnice Jean, reż. Trevor Nunn, obsada: Judi Dench, Sophie Cookson, Stephen Campbell Moore, Wielka Brytania 2018, 110′
21 grudnia - Świąteczny Zawrót Głowy, czyli nietypowe życzenia w wyjątkowym czasie!
22 grudnia - Koncert online kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników zajęć DDK SM “Czechów”
22 grudnia - Mini koncert “Melodia naszych świąt” duetu małżeńsko – muzycznego „Kasia i Tomek”
28,29 grudnia, godz. 17 - Koncert „Muzyka Białego Ekranu”
28,28 grudnia, godz. 17 - „Sekrety Bogini Fortuny”, reż. Ferzan Özpetek, obsada: Stefano Accorsi, Jasmine Trinca, Edoardo Leo, Włochy 2020 r.

Tytuł oryginalny

Świąteczna Integracja z DDK SM Czechów

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

08.12.2020