EN
22.03.2022, 08:46 Wersja do druku

Lublin. „Łyżka dziegciu w beczce miodu" w Teatrze Starym

25 marca w Teatr Stary zaprezentuje spektakl  . „Łyżka dziegciu w beczce miodu" w reż.  Urszuli Lewartowicz. To projekt muzyczno-teatralny, nagrodzony Stypendium Prezydenta Miasta Lublina.

fot. mat. teatru

„Łyżka dziegciu w beczce miodu” to autorski projekt muzyczno-teatralny, nagrodzony Stypendium Prezydenta Miasta Lublina.
Jest to tragikomedia, w której problemy - te praktyczne i te egzystencjalne - człowieka zanurzonego w rozpędzonym świecie współczesnym, zderzają ze światem minionym, spokojnym i uporządkowanym, którego echo odbija się w wykonywanych przez aktorów przejmujących tradycyjnych pieśniach.

Reżyserka Urszula Lewartowicz o sztuce:
„Oczekują od nas bycia w dobrej formie. Ale dobra forma to przecież ciągle forma. Struktura dla surowej, nierzadko kruchej materii. Zdarza się, że pęka, dając dojść do (otwartego) głosu temu, co prawdziwe i pierwotne - popędom, emocjom, tęsknotom. Pęknięcie zaburza miarowość. Rozstraja regularność codzienności. Spowalnia tempo życia. Odsłania i obnaża. Tradycyjnym zaśpiewem łamie rytmiczne i słodkie hity współczesności. Paradoks polega na tym, że słodkie zwykle jest trochę gorzkie, a pyszne zwykle jest ciężkostrawne. Że w każdej beczce miodu jest łyżka dziegciu. A ty zajrzałeś już do swojej beczki?”.

Bilety: I - 30 zł, II - 20 zł, III i stojące – 10 zł
25 marca, godz. 19

"Łyżka dziegciu w beczce miodu"
scenariusz i reżyseria: Urszula Lewartowicz
przygotowanie wokalne: Edmund Kuryluk
scenografia i kostiumy: Arkadiusz Sławek
występują: Gabriela Jaskuła, Piotr Bublewicz

czas trwania: 55 minut

Źródło:

Materiał nadesłany