13.10.2021, 10:53 Wersja do druku

Lublin. Kolejne przystanki na trasie Sceny Reduty

W tym tygodniu Scena Reduta odwiedzi Kraśnik i Szczebrzeszyn. Zespół Teatru im.  Osterwy w Lublinie zagra "Antygonę w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego.

fot. mat. teatru

Po zagraniu spektaklu w Chełmie, gdzie Scena Reduta została bardzo ciepło przyjęta, niecierpliwie czekamy na kolejne spotkania z Widzami na scenach Lubelszczyzny. Tym razem Scena Reduta zagości w Kraśniku i Szczebrzeszynie. Teatr im. J. Osterwy w Lublinie zagra "Antygonę w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego.

Jego dzieło wedle Jana Kotta to jedna z trzech najważniejszych sztuk napisanych po polsku w XX wieku. Głowacki opowiada o ludziach, których często widzimy – brudnych, głodnych, obładowanych reklamówkami, w których mieszczą cały swój dobytek. Głowacki zobaczył w nich ludzi, którym wszystko można odebrać, ale nie godność. Sztuka ma charakter ostrej, śmiesznej i uniwersalnej tragifarsy, która dotyczy każdego z nas. Spektakl wyreżyserował Jan Hussakowski, a na scenie Jowita Stępniak, Artur Kocięcki, Witold Kopeć i Marek Szkoda, który za rolę Pchełki zagraną w tym spektaklu, otrzymał Złotą Maskę.

W Kraśniku Scena Reduta zagości 15 października o godzinie 19.00 w Centrum Kultury i Promocji. Bilety można kupić bezpośrednio w kasie Centrum Kultury i przez internet TUTAJ

W Szczebrzeszynie Teatr im. J. Osterwy zagra 16 października o 18.00 w Miejskim Domu Kultury. Bilety na spektakl w Szczebrzeszynie można kupić w kasie Miejskiego Domu Kultury w niezwykle atrakcyjnej cenie - 10 zł.

Do zobaczenia na trasie Sceny Reduta!

Źródło:

Materiał nadesłany