EN
23.10.2021, 15:28 Wersja do druku

Lublin. Czy studenci potrzebują dzisiaj kultury? Przez trzy dni debatowano o tym w Chatce Żaka

Inne aktualności

- Niby wszyscy mówimy o kulturze studenckiej, ale w ostatnim czasie nie obserwowałem specjalnych ruchów w tym obszarze. Potrzeba nam drogowskazów i Chatka Żaka jest taką latarnią - mówił w piątek w Lublinie Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. Był on jednym z uczestników Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej. Pisze Tomasz Kowalewicz w Gazecie Wyborczej - Lublin.

Trzydniowe wydarzenie trwało w Chatce Żaka od środy. Jego celem było znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy kultura studencka, jaką znamy, jeszcze istnieje. A jeśli nie, to jaka jest ona obecnie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele kilkunastu ośrodków akademickich z całego kraju.

- Zaczęliśmy dwa lata temu od białej plamy i poszukiwania jednostek kultury studenckiej w Polsce, w sumie znaleźliśmy ich piętnaście. Ale nie moglibyśmy ich znaleźć bez badań prowadzonych razem z Narodowym Centrum Kultury i próby zrozumienia, czy studenci potrzebują dzisiaj kultury, a jeżeli tak, to jak chcą ją konsumować - tłumaczyła Izabela Pastuszko, dyrektor Chatki Żaka i pomysłodawczyni forum.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Czy studenci potrzebują dzisiaj kultury? Przez trzy dni debatowano o tym w Chatce Żaka

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Lublin online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Tomasz Kowalewicz

Data:

23.10.2021 09:05