EN

30.07.2021, 08:16 Wersja do druku

Lubelskie. Ruszyła 3. Stodoła Kultury i Sztuki w Łążku Garncarskim

W czwartek po raz trzeci startuje Stodoła Kultury i Sztuki – czterodniowy cykl wydarzeń kulturalnych w Łążku Garncarskim na Lubelszczyźnie. W jej ramach mieszkańcy wsi i okolicznych miejscowości będą mogli wziąć udział w różnorodnych przedsięwzięciach artystycznych - napisano na Fb ZAiKS-u.

fot. mat. organizatora

"Artyści z Warszawy, Krakowa, Poznania na czele z Modestem Rucińskim, aktorem teatralnym i filmowym, na co dzień związanym z Teatrem Dramatycznym w Warszawie zapraszają do spotkania z kulturą i sztuką z bardzo bliska" - napisano na stronie ZAiKS-u.

Wyjaśniono, że "Stodoła Kultury i Sztuki 2021 to trzecia edycja interdyscyplinarnego wydarzenia kulturalnego, które w latach 2019 i 2020 cieszyło się olbrzymią popularnością wśród odbiorców i trwale zapisało się w świadomości mieszkańców regionu". "Podstawową ideą jest oswajanie odbiorców ze sztuką, przybliżanie świata twórców kultury, integracja społeczna i prezentowanie znajomej przestrzeni wiejskiej jako pola działań twórczych" - napisano.

"Ekipa Stodoły Kultury i Sztuki oraz mieszkańcy wsi wraz uczestnikami naszego wydarzenia poprzez współpracę w przygotowaniach, twórcze spotkania podczas warsztatów, rozmowy po wydarzeniach, spędzony razem czas przyczyniają się do tworzenia zjawiska, które śmiało określić można mianem wspólnoty. Z każdym rokiem przybywa chętnych do współtworzenia i uczestnictwa w projekcie. Coraz więcej artystów chce dzielić się swoją pasją i coraz więcej jest osób, które chcą z tych pasji czerpać i rozwijać się" - powiedział Modest Ruciński, cytowany w informacji.

"Chcemy tę wspólnotowość utrzymać i dążyć do jej powiększania i cementowania. Tworzy ona przestrzeń do rozwoju, odważniejszych poszukiwań w tworzeniu sztuki, do jej rozumienia i interpretowania, a przede wszystkim, do prezentowania jej innym bez obaw o niekonstruktywną ocenę" - dodał aktor.

W tegorocznym programie wydarzenia znalazły się, m.in.: spektakl "Oświadczyny" Antona Czechowa w reżyserii Małgorzaty Głuchowskiej, stand-up Mariusza Kędzierskiego, koncert pianistyczny, pokaz filmu "25 lat niewinności. Historia Tomka Komedy" w reżyserii Jana Holoubka, oraz różnorodne warsztaty, wystawy i plener malarski.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.facebook.com/SKiS2021.

Stodoła Kultury i Sztuki potrwa do 1 sierpnia. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem imprezy.

Źródło:

PAP