EN
23.02.2022, 09:42 Wersja do druku

Łódź. Z opery na wizję, czyli Koncert Życzeń w Akademii Muzycznej

Przyszedł czas na kolejną produkcję z cyklu „Z opery…”! Koło Naukowe Miłośników Opery, działające w Akademii Muzycznej w Łodzi do tej pory zaprosiło publiczność do Hollywood i na Broadway. Tym razem młodzi artyści zanurzą się w świat kina i telewizji czasów PRL. Sentymentalna podróż dla wielu, dla innych może stać się okazją do poznania wybitnej polskiej muzyki filmowej. Koncert „Z opery na wizję” prezentowany będzie 25 lutego (piątek) o godzinie 18.00 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

fot. . Dariusz Kulesza / Akademia Muzyczna w Łodzi

Koło Naukowe Miłośników Opery ogłasza: „Z nami nie trzeba regulować teleodbiorników!”. Wisła, Belweder, Szmaragd, Rubin – to wokół nich członkowie Koła spotkają się z publicznością, aby przy znakomitej muzyce z niezapomnianych filmów i seriali okresu PRL wspólnie pożegnać karnawał! Nie zabraknie przebojów z kultowych produkcji takich jak „Wojna domowa”, „Czterej pancerni”, „Małżeństwo z rozsądku”, czy „07 zgłoś się”, a wszystkie one zabrzmią prosto z telewizyjnego planu na żywo… Co jeszcze wydarzy się na tym Koncercie Życzeń? Dla takiej propozycji nie ma Alternatywy!

Wystąpią studenci i absolwenci Wydziału Sztuk Scenicznych Akademii Muzycznej w Łodzi: Zuzanna Caban, Magdalena Cieślak, Natalia Darkowska, Magdalena Deptuła, Małgorzata Duda, Julia Glubińska, Magdalena Halaba, Kamila Hańska, Katarzyna Jakubowicz, Milena Joszko, Klaudia Kosik, Joanna Krężel, Agnieszka Łazarowicz, Natalia Świerc, Jan Cieplik, Wojciech Dzwonkowski, Łukasz Baltazar Kózka, Marcel Orłowski, Wiktor Sobkowiak, Wojciech Sztyk i Patryk Wójcik. Wokalistom towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Cezary Mogielnicki – fortepian, Małgorzata Duda – saksofon, Mikołaj Jabrzyk, Błażej Szyzdek – gitary, Krzysztof Łatwiński – wiolonczela, Mikołaj Kaniewski – gitara basowa, Błażej Kozłowski – perkusja. Realizatorski tercet – Magdalena Cieślak, Wojciech Dzwonkowski i Wojciech Sztyk – odpowiada za reżyserię, dobór repertuaru i scenografię oraz produkcję, kierownictwo muzyczne i choreografię koncertu. Produkcję wydarzenia wspiera Soul Sound.
 
Limit miejsc zgodny z aktualnymi restrykcjami sanitarnymi.

Więcej informacji:
amuz.lodz.pl

Źródło:

Materiał nadesłany