EN
18.05.2022, 11:38 Wersja do druku

Łódź. Wraca „Księżycowy świat” Haydna

Przyjęta entuzjastycznie przez publiczność i krytyków studencka interpretacja opery Josepha Haydna „Il mondo della luna” w reżyserii Evy Buchmann ponownie trafi na scenę, jednak w nietypowej odsłonie. Fragmenty nagrań z kwietniowych przedstawień oraz arie i duety śpiewane na żywo przez studentów będą na bieżąco komentowane i omawiane przez prof. Piotra Micińskiego – Kierownika Katedry Wokalistyki w ramach dwóch koncertów połączonych z prelekcją (speaking concert). Koncerty odbędą się 25 i 27 maja w środę i piątek o godzinie 18.00 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

fot. mat. organizatora

Koncerty w środę i piątek rozpoczną się odtworzeniem nagranej na premierze w kwietniu uwertury. Następnie młodzi artyści zaśpiewają arie i duety z opery „Il mondo della luna” Franza Josepha Haydna w wersji koncertowej. Wykonawcami speaking concerts będą studenci, którzy w kwietniu bieżącego roku wcielili się w bohaterów opery Haydna. Na scenę powrócą: łatwowierny i chciwy Bonafede (Wojciech Sztyk), przebiegły naukowiec Ecclitico (Dingson Li i Paweł Żak), przebojowy służący Cecco (Gaston Efficace i Krzysztof Lachman) oraz szlachetny Ernesto (Magdalena Deptuła i Magdalena Halaba). Elena Simopolou ponownie zagra Flaminię, zakochaną Clarice przedstawiać będą Simona El-Sayed oraz Klaudia Kosik, a rolę interesownej i uroczej Lisetty interpretować będą Julia Anuszewska i Kinga Czech. Wystąpią ponadto: Jan Cieplik, Hubert Stachura, Michał Słowikowski i Krzysztof Majka. Przy fortepianie studentom towarzyszyć będą Ewa Szpakowska i Maksymilian Piasecki.

Wydarzenie w ramach projektu: „Nowe głosy, ponownie odkryte opery. Powołanie Polsko-Norweskiej Akademii Operowej”, finansowanego z środków EOG oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspólnie działamy na rzecz Europy sprzyjającej integracji społecznej i konkurencyjnej.

Więcej informacji:

http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/maj-2022/156678-joseph-haydn-il-mondo-della-luna-2022-05-25

http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/maj-2022/156679-joseph-haydn-il-mondo-della-luna-2022-05-27

Źródło:

Materiał nadesłany