EN
5.01.2022, 14:21 Wersja do druku

Łódź. Styczeń 2022 w Teatrze Wielkim

Styczniowe wydarzenia i spektakle poleca Teatr Wielki.

fot. mat. teatru

Styczeń 2022

Wieczór Galowy w Szampańskim Nastroju

2 stycznia | 18:00

6 stycznia | 18:30

8 stycznia | 18:30

Podczas Wieczorów Galowych w Szampańskim Nastroju zabrzmią największe przeboje opery, operetki, musicalu i baletu. W programie nie zabraknie dzieł takich kompozytorów jak: Piotr Czajkowski, Franz Lehar, Giuseppe Verdi czy Johann Strauss. Na scenie będzie można zobaczyć solistów, chór, balet i orkiestrę Teatru pod batutą Marty Kosielskiej i Michała Kocimskiego. Reżyserii koncertu podjął się znany na całym świecie choreograf Giorgio Madia.

My Fair Lady | Frederick Loewe

14 stycznia | 18:30

15 stycznia | 18:30

W teatrze wszystko jest możliwe, jak w życiu. Wiedzą o tym bohaterowie musicalu My Fair Lady,opowieści o tym, że marzenia się spełniają, a los każdego może się odmienić na lepsze. Trzymająca w napięciu, zabawna fabuła, nieśmiertelne przeboje, wartko tocząca się historia. To spektakl zdolny usatysfakcjonować zarówno wytrawnego melomana jak i początkującego bywalca teatru muzycznego.

Spotkanie z Maestro Antonim Witem i koncert kameralny

16 stycznia | 17:00

Mistrz batuty szczerze i barwnie, nie skąpiąc anegdot, w szesnastu chronologicznie i tematycznie ułożonych rozdziałach opowiada o swoim życiu, rodzinie, zainteresowaniach, a przede wszystkim o bogatym dorobku artystycznym. Książka Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci ukazuje osobowość Antoniego Wita, dokumentuje jego wkład w popularyzację polskiej muzyki i jej twórców, a także w kreowanie wydarzeń muzycznych naszych czasów w kraju i zagranicą, którym przydał doskonałości i splendoru.

Winter Songs 3 HERE IS CHRISTMAS!

17 stycznia | 18:30

Chociaż za oknem próżno szukać śladów białego śniegu, który towarzyszył nam w Wigilię i Boże Narodzenie, nasze serca nadal otula ciepło świątecznej aury, rodzinnej atmosfery, a w uszach wciąż dźwięczą melodie kolęd, pastorałek i świątecznych przebojów. Pozostając w świątecznym nastroju pragniemy przedłużyć go zapraszając Państwa do wspólnego spędzenia wieczoru, podczas którego przeniesiemy się na ośnieżone ulice Nowego Jorku lat 50., spotkamy Rudolfa Czerwononosego Renifera i spędzimy czas z bliskimi i przyjaciółmi przy melodiach największych amerykańskich utworów świątecznych.

Źródło:

Materiał nadesłany