EN
21.03.2022, 15:03 Wersja do druku

Łódź. Rozpoczęły się zapisy na wydarzenia towarzyszące Festiwalowi OFF-Północna

Już za kilkanaście dni w Teatrze Muzycznym w Łodzi rozpocznie się Festiwal OFF-Północna. Oprócz różnorodnych propozycji teatralno-muzycznych i konkursowych emocji organizatorzy zaplanowali kilka wydarzeń edukacyjnych. Właśnie rozpoczęły się zapisy na warsztaty.

fot. mat. teatru

2 kwietnia – w pierwszym dniu festiwalu – o g. 12.30 Marta Szostak przeprowadzi zajęcia arteterapeutyczne skierowane do  kobiet 15+. Dziewczyńskie spotkanie zatytułowane „Opowieści pełne mocy, czyli mam znaczenie i nie zawaham się go użyć” ma pomóc  w odkrywaniu samego siebie poprzez działania artystyczne.

Tydzień później aktorzy Joanna i Szymon Nygard poprowadzą aktorskie zajęcia w… Parku Helenów. Młodzi wielbiciele teatru, chcący zgłębiać offowe formy sztuki akcji będą działać w kilku grupach wiekowych – na godzinę 12.30 zaproszeni są uczestnicy w wieku 9-11 i 12-14 lat, a na 14.45 młodzież w wieku 15+.  

Formularze zgłoszeniowe na poszczególne warsztaty znaleźć można na stronie offpolnocna.com.

Tradycyjnie już w czasie OFF-Północna odbędzie się także panel dyskusyjny z cyklu „Po co…?”, tym razem poświęcony teatrowi równościowemu. Panelistkami będą między innymi Monika Mioduszewska-Olszewska, dr Katarzyna Ojrzyńska czy Agnieszka Łuczak – Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Łodzi ds. Równego Traktowania. Dyskusja toczyć się będzie wokół idei teatru równościowego, godnościowego i antydyskryminacyjnego – o zasadności i wartości takiego teatru, jego społecznym wymiarze oraz znaczeniu w kulturze.

Bilety i karnety na festiwalowe wydarzenia wciąż dostępne są w kasie i na stronie www Teatru Muzycznego.

Źródło:

Materiał nadesłany