EN
2.03.2022, 14:26 Wersja do druku

Łódź. Marzec w Teatrze Wielkim

Teatr Wielki poleca wydarzenia i spektakle z repertuaru marcowego.

fot. mat. teatru

VA, PENSIERO – najpiękniejsze chóry świata

4 marca | 18:30

5 marca | 18:30

Wszyscy wielcy – od Mozarta po Moniuszkę dali nam w swej spuściźnie całą „listę przebojów” chóralnej muzyki operowej, która nie tylko się nie starzeje, ale z każdym wykonaniem zyskuje nowych zagorzałych fanów. Aby koncert był jeszcze bardziej wyjątkowy do artystów chóru dołączą tym razem również artyści baletu i zaprezentują mazura w choreografii Emila Wesołowskiego z opery Straszny dwór Stanisława Moniuszki. Całości towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Michała Kocimskiego.

Wesele Figara | Wolfgang Amadeus Mozart

11 marca | 18:30

12 marca | 18:30

13 marca | 18:00

Wesele Figara (Szalony dzień czyli wesele Figara) to komiczna perełka operowa, która bawi i uczy, zaskakuje i daje do myślenia - bez zbędnego moralizatorstwa, z przymrużeniem oka, z wdziękiem i lekkością. Podtytułowy Szalony dzień w muzyczno-wokalnym i scenicznym wydaniu, za sprawą pokrętnych, ale nikomu nieszkodzących intryg miłosnych pełnych inwencji bohaterów - staje się rzeczywiście dniem szalonym. Każdy z nich ma do załatwienia „swoje” i na różne – często jakże wymyślne – sposoby stara się tego dopiąć, zrealizować uczuciowe plany, ziścić to - co wydawać by się mogło niemożliwe. A jednak… wszystko prowadzi do szczęśliwego finału; w towarzystwie mistrzowskiej muzyki - pełnej polotu i finezji, dowcipnej i wzruszającej..

Jubileusz 50-lecia Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków

19 marca | 18:00

Ten Jubileusz Teatr miał świętować w 2020 roku, ale pandemia uniemożliwiła nam uczczenie tego święta. Mamy nadzieję, że tym razem będzie można wreszcie po 2 latach spotkać się wspólnie na widowni łódzkiej opery. Bo nie ma na świecie drugiego teatru mogącego pochwalić się tytułem, który nie spada z bieżącego repertuaru prze pół wieku! A tyle właśnie lat kończy Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków - kultowy balet z muzyką Bogdana Pawłowskiego i choreografią Witolda Borkowskiego.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków | Bogdan Pawłowski, Witold Borkowski

20 marca | 11:00

20 marca | 18:00

Bajka, która dostarcza dzieciom niezapomnianych emocji oparta jest na jednej z najbardziej znanych i najpiękniejszych baśni braci Grimm. Opowiada o losach dobrej i pięknej, lecz znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki. Królewna Śnieżka spotyka na swojej drodze siedmiu krasnoludków, w których każdy widz może znaleźć cechy samego siebie. Mimo, że Śnieżka zjada zatrute jabłko, wszystko dobrze się kończy. Baletowa bajka od pokoleń dla wszystkich pokoleń.

Rigoletto | Giuseppe Verdi

25 marca | 18:30

27 marca | 18:00

Rigoletto obok Traviaty i Aidy jest najczęściej na światowych scenach operowych wykonywanym dziełem mistrza z Busetto. Zawsze gorąco przyjmowane przez spragnionych liryki muzycznej melomanów i oczekujących od opery dobrego teatru – teatromanów. Na scenę Teatru Wielkiego Rigoletto powraca po czternastu latach. Jego poprzednie realizacje, a było ich w Łodzi pięć, zawsze cieszyły się powodzeniem u publiczności także dlatego, że opera ta miała szczęście do znakomitych wykonawców. Nie inaczej będzie i tym razem! A włosko-polski zestaw świetnych realizatorów szansę na spotkanie z prawdziwą sztuką jeszcze bardziej przybliża!

Kopciuszek | Gioacchino Rossini, Giorgio Madia

31 marca | 11:00

31 marca | 18:00

Taneczna opowieść o nagrodzie za skromność i karze za pychę doczekała się wielu interpretacji choreograficznych, między innymi przez Giorgia Madię, który przystępując do pracy nad swoją wersją bajki, przeniósł ją w lata 50-te, gdyż tamten czas pozostał w jego pamięci jako „okres odrodzenia marzeń, nadziei i optymizmu". Obsypane Złotymi Maskami przedstawienie tryska humorem i zaskakującymi pomysłami inscenizacyjnymi. Podczas tego widowiska nikt nie będzie się nudził ani przez chwilę.

BILETY

on-line: https://tiny.pl/9rk4q

Kasy Biletowe

czynne od poniedziałku do piątku w godz.12:00 -19:00;

w sobotę i niedzielę (gdy grane jest przedstawienie) w godz.15:00 - 19.00;

tel.: 42 633 77 77, 42 647 21 21;

Biuro Obsługi Widzów

czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 16:00;

tel. 42 633 31 86, 42 647 21 22;

e-mail: [email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany