EN
26.10.2021, 12:14 Wersja do druku

Łódź. Listopad w Teatrze Szwalnia

Teatr Szwalnia kontynuuje akcję „Kolektyw Szwalnia”, której celem jest budowanie prze-strzeni dla spotkań, działań artystycznych, inicjatyw i prezentacji twórców niezależnych. Listopadowa propozycja Szwalni to spektakle teatralne i taneczne. 

fot. mat. organizatora

Wśród nich dwa wydarzenia realizowane przez studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej – Wydział Aktorski. Pierwsza z nich to spektakl Novecento – inspirowana tekstem Alessandro Baricco opowieść o grupie przyjaciół, którzy spotykają się po latach rozłąki, aby na nowo przywołać i przeżyć wspólną historię o genialnym pianiście, którego znali, synu emigrantów, który urodził się na statku i nigdy z niego nie wysiadł.

Kolejny spektakl to Refleksje – debiut reżyserski studenta V roku wydziału aktorskiego PWSFTviT Jana Łucia. Przedstawienie inspirowane dramatem Nicka Payne’a to dwuosobowy, zbudowany na repetycjach zdarzeń, kameralny spektakl, prowokujący wiele pytań dotyczących naszych relacji ze światem. Ile mieliśmy w życiu ważnych momentów? Ile niezręcznych momentów zamieniliśmy w anegdoty? Ile razy kłamaliśmy, i co przez to straciliśmy?

Ostatnia listopadowa propozycja to spektakl w reż. Pawła Grali Cudów nie będzie – mantryczna opowieść o teraźniejszości opowiadana przez pryzmat tożsamości, pamięci i kodów zapisanych w naszych ciałach związanych z narodowością polską. Akcent choreograficzny spektaklu położony jest na ruch transowy, w którym jeden element jest początkiem następnego.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: [email protected] lub 665338171

Zadanie Kolektyw Szwalnia realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi

Novecento

6.11 / godz. 20

7.11 / godz. 19

Refleksje

9.11/ godz.19 – spektakl z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

10.11 / godz. 19

Cudów nie będzie

17 i 18.11 godz. 19

Źródło:

Materiał nadesłany