EN
3.03.2022, 09:42 Wersja do druku

Łódź. Konkursy w Teatrze Wielkim i Filharmonii Łódzkiej

Inne aktualności

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkursy na kandydatów na stanowiska dyrektora Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina oraz dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi.

Oferty w konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Filharmonii Łódzkiej można składać do 8 kwietnia (wśród wymagań są m.in. trzyletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury oraz minimum roczne doświadczenie w zarządzaniu zespołem nie mniejszym niż sto osób, w tym składającym się m.in. z pracowników artystycznych). Zakończenie postępowania konkursowego przewidywane jest na 19 sierpnia.

Także do 8 kwietnia zbierane są oferty w konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi; postępowanie konkursowe również ma się zakończyć do 19 sierpnia. Tu wśród wymagań są dwa lata stażu pracy na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury, w tym minimum roczne doświadczenie w zarządzaniu zespołem nie mniejszym niż 200 osób, w tym składającym się m.in. z pracowników artystycznych.

Obecnie dyrektorem naczelnym Filharmonii Łódzkiej (od roku 2011) jest Tomasz Bęben (także dyrektor festiwalu Kolory Polski), natomiast dyrektorem naczelnym Teatru Wielkiego od roku 2019 jest Dariusz Stachura.

Tytuł oryginalny

Konkursy w Teatrze Wielkim w Łodzi i Filharmonii Łódzkiej

Źródło:

„Dziennik Łódzki” online

Link do źródła

Autor:

Dariusz Pawłowski

Data publikacji oryginału:

02.03.2022