EN

14.04.2022, 08:28 Wersja do druku

Łódź. Gwałt na imprezie Szkoły Filmowej

Inne aktualności

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim postawiła Konradowi G. zarzut gwałtu na studentce na wyjeździe integracyjnym łódzkiej "Filmówki" w ośrodku wypoczynkowym Dresso w Sulejowie. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 12 lat więzienia.

Gwałt na wyjeździe integracyjnym łódzkiej filmówki w ośrodku Dresso w Sulejowie

Jak podaje prokurator Magdalena Czołnowska - Musioł, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie, śledczy ustalili, że 16 października 2021 roku, pomiędzy godziną 4 a 5 nad ranem, w ośrodku wypoczynkowym Dresso w Sulejowie, podczas spotkania integracyjnego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, Konrad G., używając przemocy doprowadził uczestniczkę spotkania do obcowania płciowego. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 197 § 1 k.k., a więc gwałtu, za co grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Piotrkowie, uwzględniając wniosek piotrkowskiej prokuratury, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 Ze względu na charakter śledztwa oraz fakt iż nadal jest ono w toku, na jego obecnym etapie nie będą udzielane żadne dodatkowe informacje - podkreśla prokurator Magdalena Czołnowska - Musioł.

Konrad G. był nieakademickim pracownikiem uczelni. Po ujawnieniu czego dopuścił się na wyjeździe integracyjnym, przedstawiciele łódzkiej "Filmówki" zawiadomili prokuraturę o podejrzeniu "przestępstwa przeciwko wolności seksualnej". Sam Konrad G. miał zostać zwolniony dyscyplinarnie.

M.in. właśnie o doniesieniu do piotrkowskiej prokuratury uczelnia poinformowała w listopadzie ubiegłego roku w raporcie uczelnianej Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej, która rozpoczęła prace po tym, jak aktorka Anna Paliga upubliczniła szereg nadużyć wobec studentów łódzkiej "Filmówki". Komisja podała, że w roku akademickim 2020/2021 zgłoszono zarzuty wobec 27 nauczycieli akademickich, 2 osób z umowami cywilnoprawnymi i recenzenta. Skargi skierowało łącznie 45 absolwentów i studentów - większość dotyczyła przemocy słownej, presji psychicznej, zastraszania i ośmieszania.

Tytuł oryginalny

Gwałt na wyjeździe integracyjnym Szkoły Filmowej w Łodzi. wW ośrodku Dresso w Sulejowie

Źródło:

„Dziennik Łódzki” online

Link do źródła