EN
25.05.2023, 15:20 Wersja do druku

Łódź. Zaśpiewa Chór dziecięcy TW

3 czerwca, w cyklicznym spotkaniu „Niedzielne Poranki” wystąpi Chór Dziecięcy Teatru Wielkiego kierowany przez Macieja Salskiego.

Inne aktualności

4 czerwca | 11:00

Pasjonaci opery (i nie tylko!) doskonale znają uczucia, jakie się w nich rodzą, kiedy na scenie pojawiają się dzieci! Niestety nie często się to zdarza, ale jeśli już, to zawsze wywołuje zaskoczenie, dreszcz emocji, wielką sympatię i życzliwe uznanie. Nawet, jeśli dzieciaki nie kreują wielkich i odpowiedzialnych partii muzyczno-wokalnych, to zawsze czynią to z przejęciem i wdziękiem, zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Któż, bowiem nie wzruszał się choćby trudnymi losami dziecięcych postaci z Madame Butterfly Pucciniego czy Normy Belliniego, komu nie przyniosły radości ich niewinne igraszki z Toski czy śpiewno-taneczne harce w atmosferze Cyganerii. I choć nie są to sceny kluczowe dzieła – to z pewnością na długo pozostają w pamięci każdego widza i sercach dziecięcych wykonawców.

Młodzi artyści z Chóru dziecięcego naszego Teatru, przygotowani przez swego artystycznego opiekuna Macieja Salskiego, zaprezentują się w całej okazałości, w głównej roli i w repertuarze, którego nie śpiewają, na co dzień, a który wykonują z zaangażowaniem, radością i zaskakującym wyczuciem stylu i nastroju. Nie mamy wątpliwości, że to artystyczne spotkanie na Scenie Kameralnej z wokalną sztuką najmłodszych artystów nie tylko przyniesie Państwu wiele radości, ale także chwile wytchnienia i relaksu. Nie zabraknie też wokalno-muzycznych niespodzianek! Zapraszamy do Sali Kameralnej, kwiaty i oklaski dla młodych artystów mile widziane.

Źródło:

Materiał nadesłany