EN
30.05.2022, 15:35 Wersja do druku

Łódź. Koncert „Broadway na odwrót” w AM

Studenci Koła Musicalowego „Śliska Błyskawica”, działającego przy Akademii Muzycznej w Łodzi zapraszają na koncert pod tytułem „Broadway na odwrót”. Artyści zaprezentują największe przeboje znane z musicalowych produkcji w różnorodności konwencji i opowieści: od Jesusa po Showmana, od Chicago po Paryż, od miłości Romea i Julii aż po obsesję Jekylla & Hyda. A wszystko w nietypowej odsłonie – na odwrót! Koncert odbędzie 2 czerwca (czwartek) o godzinie 18.00 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

fot. mat. organizatora

W programie koncertu pojawią się dobrze znane fragmenty z broadwayowskich hitów, m.in.: „Jesus Christ Superstar”, „Chicago”, „Dear Evan Hansen”, czy „Kinky Boots”, jednak… w odwróconej konwencji! Widowisko rozpocznie piosenka „Haus of Holbein” opowiadająca o sześciu żonach Henryka VIII z musicalu „Six”. W oryginale śpiewana przez studentki Cambridge University, na łódzkiej scenie – w wydaniu na odwrót – wykonywana będzie głównie przez studentów! Ponadto czwartkowego wieczoru Judasz przemówi głosem kobiety, Roxie Hart zabrzmi po męsku, a rozterki Evana wyśpiewa trio… kobiet!

Członkowie „Śliskiej Błyskawicy” mają na koncie sporo osiągnięć. Do największych należą: przyjęty entuzjastycznie, debiutancki koncert „Willkommen, Bienvenue, Witamy” oraz grany wielokrotnie studencki musical „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba”. Czy koncepcja odwróconego musicalowego koncertowania powtórzy sukces poprzednich, przekonamy się już 2 czerwca!

Odwrócone musicalowe przeboje wykonają studenci i studentki Katedry Musicalu, członkowie Koła: Alina Chybalska, Michał Domagała, Julia Kafar, Karolina Kijak, Marta Kosiorek, Małgorzata Krupińska, Weronika Kulak, Dominik Kuśnierczyk, Adrianna Maciejewska, Maria Majewska, Angelika Malitek, Julia Maszczak, Sylwia Pisarczyk, Joanna Polkowska, Paulina Prychożdenko, Michalina Przybyłowska, Julia Różańska, Karolina Szeleś, Martyna Temporowicz, Julia Wach, Łukasz Walczak, Kuba Wawrzyniak, Tomasz Wierzba oraz Adrianna Zuchmańska.

więcej informacji:
amuz.lodz.pl

Źródło:

Materiał nadesłany