EN
1.12.2022, 12:06 Wersja do druku

Legnica. Zielone Mikołajki na Piekarach

6 grudnia Teatr Modrzejewskiej zaprasza swoich widzów oraz wszystkich mieszkańców Legnicy do dyskusji „Zielone miasto – spotkanie z Janem Mencwelem”. Wydarzenie odbędzie się w ramach programu Przystanek Piekary, a punktem wyjścia do debaty będzie książka Mencwela „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta”.

Autor publikacji to animator kultury, publicysta, działacz społeczny i aktywista miejski, współzałożyciel stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. „Betonoza” to opowieść o znikającej z polskich miast zieleni, wartości drzew jako inwestycji infrastrukturalnych oraz sposobach wyjścia z betonowej zapaści.

Czy Polacy kochają beton i nienawidzą drzew? Można tak pomyśleć, przyglądając się przemianom polskich miast i miasteczek. Czy naprawdę zalewanie rynku betonem zasługuje na miano „rewitalizacji”? W obliczu zmieniającego się klimatu zieleni w miastach potrzebujemy jak nigdy dotąd – czytamy na tylnej okładce książki.

Jeden z gości zeszłorocznego cyklu Przystanek Piekary – Filip Springer pisze: „Nie wiem, skąd Jan Mencwel bierze siłę do tego, by oprócz tych wszystkich miejskich, ekologicznych i krajoznawczych aktywności, z których go znam, znaleźć jeszcze czas na pisanie książki. I to jakiej książki! Nie będzie wam po tej lekturze lepiej, ale na pewno przybędzie wam determinacji do tego, by bezmyślnym wycinkom się przeciwstawić”.

Spotkanie z autorem „Betonozy” już w najbliższy wtorek (6.12) o godzinie 18.00 na Przystanku Piekary (ul. Izerska 36). Rozmowę poprowadzi Katarzyna Odrowska, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tytuł oryginalny

Zielone Mikołajki na Piekarach

Źródło:

@kt Legnicka Gazeta Teatralna online
Link do źródła

Autor:

Konrad Pruszyński

Data publikacji oryginału:

30.11.2022