EN
24.02.2022, 13:16 Wersja do druku

Kraków. Teatr Młodego Widza w Nowohuckim Centrum Kultury

Wszyscy znamy Muminki, skrzaty i morskie opowieści. I właśnie dlatego Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych widów do teatru. Warto zobaczyć ulubione postaci, poznać nieznane, zanurzyć się w bajkowym klimacie i z uśmiechem wyjść w świat.

fot. mat. organizatora

„Proponujemy pięć opowieści - Skrzaty – teatr cieni, Cieniowanki – eksperymentalną teatralną zabawę, Oceanarium - zabawę w wodzie i Iris i tęczowe drzewo czyli podróż wnieznany świat pełen trolli. Na koniec pokażemy W dolinie Muminków - mądry traktat o tolerancji i zaprosimy do magicznego świata uroczego Plastusia” – zachęca Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury.

26 lutego (sobota), g. 11.00, sala kameralna 203

SKRZATY – Teatr Figurki z Krakowa

27 lutego (niedziela), g. 11.00, sala C3

CIENIOWANKI – Teatr Figurki z Krakowa

minispektakl teatru cieni dla najnajów

20 marca (niedziela), g. 11.00, sala C3

OCEANARIUM – Teatr Figurki z Krakowa

spektakl dla najnajów

29 marca (wtorek), g. 11.00, Scena NCK

W DOLINIE MUMINKÓW - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

26 kwietnia (wtorek), g. 11.00, Scena NCK

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

Szczegółowe opisy spektakli:

26 lutego (sobota), g. 11.00, sala kameralna 203

SKRZATY – spektakl Teatru Figurki z Krakowa

Kiedyś wszystko wyglądało inaczej: ludzie znali skrzaty, a skrzaty dobrze znały ludzi… Zazdrosne trolle nie mogły jednak tego znieść. Tak długo gnębiły skrzaty, że te musiały zupełnie się ukryć. I udało im się to doskonale. Dorośli są nawet przekonani, że Skrzaty zupełnie zniknęły. Teraz mało kto potrafi odróżnić krasnoludka od skrzata.

Bo co my w ogóle o Skrzatach wiemy?

Jeżeli odpowiedź brzmi: nic, albo: niewiele – to tym bardziej zapraszamy na wykład profesora Wróbla na temat zwyczajów i obyczajów skrzatów leśnych. Opowieść zrealizowana jest w technice teatru cieni i połączona z warsztatami.

spektakl dla dzieci w wieku 4-8 lat

czas trwania: 45 minut

bilety - 30 zł

27 lutego (niedziela), g. 11.00, sala C3

CIENIOWANKI – spektakl Teatru Figurki z Krakowa

Minispektakl teatru cieni dla najnajów

Czy można urosnąć do sufitu?

Czy można zagrać na cieniu tamburyna?

Jak zrobić cieniowego dinozaura?

Tych pytań mamy mnóstwo, odpowiedzi trochę mniej! Ale uparcie szukamy, sprawdzamy i wymyślamy. W naszym małym laboratorium teatru cieni eksperymentujemy ze światłem, cieniem i naszymi aktorami. Bawimy się w chowanego, rośniemy jak na drożdżach, rzucamy cienie, gramy na nosie i tamburynie. Nasz spektakl jest jak najlepszy na świecie cieniowy plac zabaw, znajdziecie tu labirynty, zwierzątka, tunele i mnóstwo pomysłów do wspólnej zabawy z Waszymi dzieciakami.

W założeniu spektakl jest dla dzieci od 2. do 5. roku życia, ale jest duża szansa, że dorosłym też się spodoba.

czas trwania: 30 minut

bilety - 30 zł

19 marca (sobota), g. 11.00, sala kameralna 203

IRIS I TĘCZOWE DRZEWO – spektakl Teatru Figurki z Krakowa

Życie tęczowych elfów jest wspaniałe. Mieszkają sobie na tęczowym drzewie, zajmują się zbieraniem kolorów dla tęczy, pięknymi strojami i muzyką. Wszyscy by tak chcieli. Wszyscy z wyjątkiem Iris. Ją bardziej interesują dźwięki dochodzące z ciemnej dziupli i szeroki świat. Któregoś dnia drzewo zaczyna tracić kolory...

Żeby uratować swój świat Iris będzie musiała sprzeniewierzyć się wszystkim zasadom swojego klanu i zanurzyć w ciemnym lesie pełnym trolli. Czy mała elfka podoła temu wyzwaniu?

W założeniu spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 5. do 10. roku życia, ale jest duża szansa, że dorosłym też się spodoba.

czas trwania - 55 minut

bilet - 30 zł

20 marca (niedziela), g. 11.00, sala C3

OCEANARIUM – spektakl Teatru Figurki z Krakowa

Spektakl dla najnajów

W swoich przedstawieniach dla najmłodszych widzów Teatr Figurki z Krakowa nie buduje linearnych opowieści, a raczej odkrywa światy. Tym razem zapraszamy na wyprawę w morskie odmęty. Cała opowieść zaczyna się zwyczajnie – w okolicznej piaskownicy. Nic specjalnego – trochę piasku i kolorowe foremki – rybki, konik morski, muszelka. Wystarczy odrobina wyobraźni, a plastikowa muszelka przeniesie nas na piaszczystą plażę, jeszcze trochę – i już wypływamy żaglówką na środek oceanu. A stąd to już pół kroku do prawdziwej przygody! Zabaw z ośmiornicami, tańców z meduzami, pływania z najprawdziwszą ławicą ryb.

Spektakl dla dzieci w wieku 1-3 lat.

czas trwania - 30 minut

bilety - 30 zł

29 marca (wtorek), g. 11.00, Scena NCK

fot. mat. organizatora

W DOLINIE MUMINKÓW - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

Przedstawienie przypomni znane wielu pokoleniom przygody mieszkańców niezwykłej doliny. Właśnie przyszedł czas przebudzenia się z zimowego snu. Tego dnia w domu Muminka zjawili się serdeczni przyjaciele rodziny, ale także goście, którzy - jak się okazuje - nie zawsze mają dobre zamiary. I pewnie to byłby zwykły dzień spędzony na zabawach przed domem, gdyby nie pewien tajemniczy kapelusz, który spadł z nieba ... lub nie wiadomo skąd.

Codzienne problemy Muminków są bardzo bliskie dzieciom i ich rodzicom. Prosto skonstruowany świat przedstawiony z wykorzystaniem wielu klasycznych technik teatru lalek, jest niezwykle łatwo przyswajalny przez najmłodsze dzieci. Zaletą widowiska są liczne piosenki oraz wielobarwna scenografia, wierna oryginalnym ilustracjom wydań książkowych i popularnemu serialowi animowanemu.
czas trwania - 1 godz. 20 minut (w tym 15 min. przerwy)

spektakl dla dzieci w wieku od 4 lat

bilety – 35/30 zł

26 kwietnia (wtorek), g. 11.00, Scena NCK 

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK -Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina 

Kto nie słyszał o noszącym zielone majteczki ludziku z plasteliny? Uroczy człowieczek mieszkający w piórniku Tosi, uczennicy pierwszej klasy, przeżywa niezwykłe przygody. Poznaje się z przyborami ze szkolnego piórnika, walczy z postawionym w zeszycie kleksem, ratuje ołówek pożyczony niegrzecznej Zosi i ucieka z niewoli u rozrabiaki Bronka. Wszystko po to, by oswoić dziecko ze szkołą – miejscem dobrym i przyjaznym, w którym zawiązują się przyjaźnie, uczy się ciekawych rzeczy i przede wszystkim – ćwiczy się swoją wyobraźnię.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na nasz spektakl, dzięki któremu wszyscy przypomną sobie, jak niezwykłym miejscem potrafi być szkolna klasa.

czas trwania - 1 godz. 

spektakl dla dzieci w wieku od 4 lat

bilety - 35/30 zł

W budynku NCK obowiązują:

Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2 <kliknij>

Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Źródło:

Materiał nadesłany