EN

13.05.2021, 08:53 Wersja do druku

Kraków. Teatr KTO coraz bliżej nowej siedziby. Przeprowadzka we wrześniu

Coraz okazalej wygląda budynek przy ul. Zamoyskiego 50, w którym znajdzie swoją siedzibę Teatr KTO. Budowa wkroczyła w ostatni etap, a dyrektor teatru Jerzy Zoń uroczyste otwarcie zapowiada na 6 i 7 września.


Teatr KTO wciąż w drodze do „nowego domu”, jak nazywa nową siedzibę dyrektor Jerzy Zoń. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 6 i 7 września tego roku. Tymczasem prace na budowie przy ul. Zamoyskiego 50 wkroczyły w ostatnie stadium.

Budynek, w którym mieściło się kino Wrzos już wkrótce zamieni się w nowoczesne centrum kultury. Oprócz sceny teatralnej zaplanowane zostały tu przestrzenie wystawiennicze, kawiarnia i plenerowe kino. Budynek po dawnym kinie będzie ważnym miejscem kulturalno-społecznym na mapie dzielnicy. ="#utm_medium=alz&utm_source=gazetakrakowska.pl&utm_campaign=artykul">

Jerzy Zoń planuje, by na nowej scenie, oprócz spektakli KTO, prezentowały się również goszczące w Krakowie grupy z całego regionu, kraju, a także Europy i świata.

Łącznie Teatr KTO ma mieć tu do dyspozycji ponad ok. 800 mkw. W założeniach architektonicznych sala teatralna na parterze, wielkości 12 na 13 m i wysokości 7,8-9 m, będzie mogła pomieścić 220 widzów. Obok ulokowany zostanie hol, garderoby dla aktorów, toalety, kasa biletowa, szatnia.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków. Teatr KTO coraz bliżej nowej siedziby. Przeprowadzka we wrześniu

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła