EN
3.03.2022, 13:11 Wersja do druku

Kraków. „Stary in Concert vol. 2 Na Przekrój!”

5 oraz 6 marca o godz. 21:00 na Scenie Kameralnej Starego Teatru przy ul. Starowiślnej 21 odbędzie się koncert zatytułowany „Stary in Concert vol. 2Na Przekrój!”.

Tygodnik „Przekrój” jest pismem legendarnym. Założone w 1945 roku przez Mariana Eilego pismo było „lufcikiem na świat” pod kątem zarówno społecznym jak i kulturowym. To na szpaltach tego czasopisma wykluła się „Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, stawiał pierwsze literackie kroki Stanisław Lem, czy Sławomir Mrożek. To tu, poprzez opowiadania Miry Michałowskiej, narodził się pomysł „Wojny domowej” – serialu cieszącego telewidzów w latach sześćdziesiątych XX wieku. Tu czytelnicy mogli bliżej poznać twórczość zarówno Picassa, jak i Franza Kafki.

Koncert będzie miał charakter seansu spirytystycznego. Za pomocą archiwalnych wspomnień artystów związanych z „Przekrojem” oraz utworów przez nich napisanych, chcielibyśmy przenieść Państwa do świata może już lekko zapomnianego, ale nadal wartościowego i potrzebnego. Usłyszymy artystów naszego teatru, ale i ludzi, którzy mogą z nami rozmawiać już tylko z zaświatów: Zbigniewa Lengrena, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jerzego Waldorffa, Ludwika Jerzego Kerna i innych znamienitych autorów.

Cały koncert zgodził się poprowadzić Jan Kamyczek, stworzony przez Janinę Ipohorską mityczny redaktor oraz twórca rubryki „Demokratyczny savoir vivre”. Bądźmy „na przekrój”!
K.M. Banasiak – reżyser koncertu

· Twórcy:
Reżyseria i scenariusz - Kamil Maria Banasiak
Transkrypcje, aranżacje i kompozycja - Justyna Skoczek

Wystąpią: Rafał Jędrzejczyk, Ewa Kaim, Paulina Kondrak, Beata Malczewska, Przemysław Przestrzelski, Paulina Puślednik, Łukasz Szczepanowski, Alicja Wojnowska

Źródło:

Materiał nadesłany