EN
28.03.2023, 16:45 Wersja do druku

Kraków. Spotkanie z Mateuszem Pakułą i obsadą spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”

W najbliższą środę tj. 29 marcaw Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie odbędzie się spotkanie z Mateuszem Pakułą, dramaturgiem, pisarzem, reżyserem spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” oraz autorem głośnej książki o tym samym tytule.

fot. Klaudyna Schubert / mat. teatru

W spotkaniu, które poprowadzi Michał Nogaś, wezmą udział również aktorzy: Wojciech Niemczyk, Szymon Mysłakowski, Mateusz Pakuła, Andrzej Plata i Jan Jurkowski oraz Marcin Pakuła, brat reżysera, który w „Jak nie zabiłem…” wykonuje muzykę na żywo.

Wydarzenie odbędzie się tuż po wieczornym spektaklu, który rozpocznie się o godz. 19.00. Na przedstawienie nie ma już biletów, ale w teatrze można jeszcze zdobyć wejściówki na samo spotkanie. Można to zrobić wysyłając maila na adres: [email protected] W tytule maila należy wpisać „Spotkanie z Mateuszem Pakułą”.

Rozmowa będzie transmitowana również online na Facebooku Teatru Łaźnia Nowa. Początek o godz. 21.30.

Spektakl „Jak nie zabiłem swojego ojca…” jest koprodukcją Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie i Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. To opowieścią o procesie umierania i śmierci ojca Mateusza Pakuły, który chorował na raka trzustki, ale też historią bezradności i wściekłości na instytucje państwa, służbę zdrowia i Kościół, które często zadają chorym dodatkowe cierpienie, ograniczając ich prawa do decydowania o własnym życiu. To krzyk o eutanazję w chwilach, gdy ból przekracza wszelkie granice.

„Wspólnie postaramy się odpowiedzieć m.in. na pytania: Czy twórcy teatralni powinni przenosić na scenę swoje osobiste historie? Jaka jest cena takiej decyzji? Dlaczego temat eutanazji jest w Polsce nadal tematem tabu? Czy teatr może coś w tej sprawie zmienić?” – informują organizatorzy spotkania.

Na kolejne spektakle „Jak nie zabiłem…” Teatr Łaźnia Nowa zaprasza 8 maja, o godz. 16.00 i godz. 20.00.

Więcej informacji i bilety: laznianowa.pl

Źródło:

Materiał nadesłany