EN
30.06.2022, 15:51 Wersja do druku

Kraków. Spektakle, kino, literatura i joga na tegorocznym Bulwar(cie) Sztuki

Spektakle teatralne, pokazy filmowe w kinie plenerowym, spotkania literackie, warsztaty, wystawy i spacery po Nowej Hucie, a także zajęcia jogi i polsko-ukraińskie rozmowy - to część atrakcji, które czekają na gości tegorocznego wydarzenia kulturalnego Bulwar(t) Sztuki w Krakowie.

Bulwar(t) Sztuki miłośników działań artystycznych, dobrej zabawy i relaksu już od piątku zaprasza do wzięcia udziału w ponad 90 wydarzeniach kulturalnych. Odbywał się będzie on głównie w ogrodzie Teatru Łaźnia Nowa, zatem w jego programie nie mogło zabraknąć przedstawień teatralnych.

"Przyjęliśmy optykę zrobienia czegoś w rodzaju resume ostatniego sezonu, czyli pokazania spektakli w warunkach letnich" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny Łaźni i reżyser "Śniegu" na podstawie twórczości Orhana Pamuka. Spektakl ten pokazany zostanie na Bulwar(cie).

Jak wskazał Szydłowski, kolejne pokazy to "dwa skromne, niewielkie projekty, ale pełne energii młodych twórców, czyli +Własny pokój+ w reż. Zofii Gustowskiej, oparty o biografię i impresje związane z postacią Virginii Woolf, a także +Tajemniczy ogród+ w reż. Tomka Fryzeła, będący rozwinięciem wrażliwości i umiejętności inscenizacyjnych młodych twórców, bo tutaj praktycznie wszyscy są niemal debiutantami na scenie". Oprócz tego w programie znajdziemy też dwa wieczory z grupą Impro Krk i stand-up comedy Rafała Rutkowskiego.

Bulwar(t) zaprasza również miłośników muzyki, którzy wziąć udział mogą w "koncertach głębokiego słuchania", prowadzone przez Rafała Mazura. "Ich cykl powstał po to, żeby wyjaśnił państwu, jaka jest różnica między słyszeniem a słuchaniem; każdy z nich będzie poprzedzony moją krótką opowieścią na temat słuchania, podczas której dokładnie wytłumaczę, czym jest słuchanie głębokie" - wyjaśnił muzyk. "Będziemy słuchali głęboko, blisko, korzystając ze specjalistycznego oprzyrządowania - mikrofonów i słuchawek; będziemy wykonywali proste ćwiczenia, które być może sprawią, że zaczniecie słuchać o wiele bardziej świadomie i aktywnie" - zapowiedział artysta.

Letnie spotkanie to też okazja do nawiązania i pogłębiania dialogu polsko-ukraińskiego - zdaniem organizatorów niezbędnego dzisiaj w kontekście rozgrywających się wokół nas wydarzeń. To też atrakcje dla dzieci, zajęcia sportowe i wspólne śpiewanie. Szczegółowy program Bulwar(tu) znaleźć można na stronie: https://www.laznianowa.pl/.

Źródło:

PAP