EN

19.07.2021, 09:05 Wersja do druku

Kraków. Schulz, muzeum i stara maszyna. Powstała wyjątkowa książka

Inne aktualności

W Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbyło się dziś spotkanie poświęcone unikatowej publikacji opowiadań Brunona Schulza, wydana nakładem wydawnictwa Suszek Books. Książka powstała w niewielkim nakładzie i została wykonana ręcznie. Pisze Bartosz Korcz w Gazecie Wyborczej - Kraków.

-  Od samego początku chcieliśmy wydać książkę, która będzie inna niż wszystkie. Została wydrukowana metodą typograficzną, co dziś się już nie zdarza, na pięknym bawełnianym papierze. Została wydrukowana przez drukarza z 50-letnim stażem na 70-letniej maszynie, którą uruchomił po 20. latach – o unikatowym wydaniu „Traktatu o manekinach" Brunona Schulza mówi Łukasz Suszek.

Książka wyjątkowa

O sobie piszą tak: „nazywamy się Olga i Łukasz Suszkowie, jesteśmy małżeństwem, wspólnie prowadzimy antykwariat księgarski oraz wydawnictwo Suszek Books. Zajmujemy się zawodowo księgarstwem już od 10 lat". W 2019 roku przenieśli się do Krakowa i założyli tu antykwariat. Teraz rozszerzyli swoje działania o działalność wydawniczą.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Schulz, muzeum i stara maszyna. W Krakowie powstała wyjątkowa książka

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Bartosz Korcz

Data publikacji oryginału:

17.07.2021 20:15

Wątki tematyczne

Ludzie